Зробити пожертву
Укр / Eng

У Харкові організували літературні вечори для літніх людей. Слухаючи і виконуючи пісні і вірші, учасники клубу не лише торкаються до мистецтва Эвтерпы, але і спілкуються один з одним, набувають нових друзів. За концертно-поетичною частиною, як правило, слідує чаювання в затишній обстановці.

“Ми організували літературні вечори для того, щоб пенсіонери-переселенці почували себе в місті комфортніше. А також, щоб показати, що вони не чужі у Харкові і завжди можуть розраховувати на підтримку, – розповіла Любов Бутенко, керівник регіонального офісу проекту “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні” в Харківській області. – Вже перший літературний вечір показав, що учасники стали спілкуватися один з одним відкритіший і упевнено”.

Усі учасники літературних зустрічей отримали в подарунок збірки народних пісень і томики віршів класиків. Ці книги допоможуть учасникам клубу розширювати свій репертуар.

Тепер у людей літнього віку з’явилося місце, де вони можуть спілкуватися і проводити час разом. Адже за читанням віршів вони відволікаються від особистих проблем і діляться своїми історіями і життєвим досвідом з новими друзями. Беручи участь в таких зустрічах, літні переселенці почувають себе частиною приймаючого співтовариства.

Ініціаторами літературних вечорів стали активні переселенці, що мешкають у Харкові. Їх ідея була підтримана проектом “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам”, який реалізовується ВБФ “Право на захист” і Данською Радою у справах біженців при фінансовій підтримці Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

Важко собі уявити жінку без діла. Вимушено залишивши будинок, потрапивши у складну життєву ситуацію, втративши роботу, жінка завжди ставить питання: як жити, що робити? У когось починаються пошуки роботи, а у когось пошуки самої себе. Саме цей пошук привів багатьох мешканок Старобільська у жіночий клуб ” Надія”, який був створений за ініціативою громадської організації “Воля”.

Клуб об’єднав місцевих мешканок і переселенок непомітно і просто: захопившись рукоділлям, жінки усвідомили, що знайшли себе і одна одну. “Надія” захопила їх творчістю, яка дійсно вилікувала душі багатьох.

За словами Голови СГО ” Воля” Наталії Пономарьової, під час занять у клубі жінки можуть приділити увагу собі і відволіктися від побутових проблем. Важливо, що у зборах і заходах клубу активно беруть участь як місцеві мешканки, так і жінки, які нещодавно переїхали в район. Неформальна обстановка і живе спілкування дозволяють об’єднати людей абсолютно різного віку, професій і сфер діяльності.

Завдяки проекту “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні”, який реалізується Данською радою у справах біженців у партнерстві із ВБФ “Право на захист” і за підтримки Агенції ООН у справах біженців, у рамках клубу пройшов ряд майстер-класів. Учасниці заходів дізналися, як правильно ремонтувати одяг, працювати з виробами з шкіри, робити різні прикраси, а також навчилися основам кроєння і шиття, ознайомилися з петриківським розписом.

“На майстер класах переселенці і місцеві жителі спілкувалися і були щиро ради знайомствам, – відмітила Неля Заблоцкая-Сенникова, консультант з суспільно-політичних питань регіонального офісу проекту “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні” в Луганській області. – Кожне заняття вимагало від учасниць творчого підходу. Творчість, як відомо, це кращі ліки, а у поєднанні з теплою і дружньою атмосферою воно дозволило жінкам по-справжньому відпочити і навчитися новому”.

“Мені дуже сподобалися майстер-класи. На них ми отримали не лише нові знання, але і позитивні емоції”, – поділилася враженнями Катерина Сидорова, яка була вимушена покинути свій дім і переїхати у Старобельск.

В Артемівську Донецької області пройшов фестиваль ігор для підлітків, в якому взяли участь десять команд усіх середніх спеціальних і вищих учбових закладів міста.

У перший день фестивалю студенти музичного і медичного училища, залізничного коледжу та індустріального технікуму, а також школярі грали в ” Мафію” і ” Дженгу”. У змаганнях брали участь хлопці у віці від 10 до 17 років, а також викладачі.

У командах, які були сформовані за допомогою жеребкування, студенти познайомилися, розповівши, звідки вони і чим займаються, написали свої імена на бейджиках.

Під час проведення фестивалю було помітно, як поступово молодь розкріпачувалася, активно включалася в обговорення. У спонтанно об’єднаних колективах з’явилися нові лідери. Через півгодини після початку фестивалю самі учасники запропонували удосконалити процес, стали об’єднуватися у великі колективи для проведення масового туру в ” Мафію”. Захоплююче проходили змагання в ” Дженгу”, де студенти показали себе справжніми конструкторами: рекордсменом гри (вежа в 27 поверхів!) стала звідна команда індустріального технікуму і музичного училища.

Другий день фестивалю був присвячений іграм в ” Монополію” і ” Твистер” і також викликав захват у хлопців, які прийшли на захід.

Представники команд запитували, чи можна їм бути присутнім на наступному турі, хоч би глядачами, адже вони дуже хочуть отримати досвід організації різних ігор для того, щоб залучати своїх однолітків.

“Це настільки класно, що нам не хотілося розходитися! Ми отримали набори ігор у подарунок і вже домовилися, що після сесії проводитимемо змагання в гуртожитку”, – поділився планами студент залізничного коледжу Микола Донцов.

Захід був ініційований активістами общини внутрішньо переміщених осіб, що мешкають в Артемівську, і підтримано проектом “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні”, який реалізується Данською радою у справах біженців в партнерстві зі ВБФ “Право на захист” і за підтримки Агентства ООН у справах біженців.