Зробити пожертву
Укр / Eng
15.12.21

БФ «Право на захист» пропонує до вашої уваги звіт «Підвищення рівня самозабезпечення і працездатності вразливих категорій населення у приазовському регіоні». Метою дослідження було проаналізувати труднощі, з якими стикаються громадяни з вразливих категорій населення під час самореалізації та пошуку роботи. Зокрема було також визначено й причини, чому особи з вищезазначених категорій стикаються з такими проблемами, а також здійснено пошук шляхів розв’язання відповідних проблем.

Звіт: «Підвищення рівня самозабезпечення і працездатності вразливих категорій населення у приазовському регіоні»
Бердянськ. Фото – omore.city

В рамках дослідження було проведено 6 групових глибинних інтерв‘ю у Бердянську, Маріуполі, Мелітополі, Токмаку, Мангуші та Приморську, використано результати опитування бенефіціарів, яке було проведене онлайн в червні-липні 2021 року, у якому взяло участь 126 представників вразливих категорій населення з Бердянська, Маріуполя, Мелітополя, Токмака, Мангуша та Приморська, а також онлайн-опитування місцевих представників малого бізнесу щодо проблем, з якими вони стикаються у своїй роботі. Додатково, по Донецькій та Запорізьких областях, були використані дані Державної служби статистики.

Зокрема, ми отримали такі результати у ході проведених інтерв‘ю та опитувань:

  • Лише 24% представників бізнесу зазначили, що користуються послугами Центрів зайнятості.
  • На думку бізнесу Приазовського регіону, основними проблемами з якими вони стикалися під час пошуку персоналу стали брак мотивації працівників (45%) та відсутність людей з достатнім рівнем кваліфікації (38%).
  • Більшість (62%) опитаних малих підприємців знають про пільги і компенсації для бізнесу у разі працевлаштування людей з обмеженими можливостями чи вразливостями, хоча лише 7% користувалося такими пільгами. При цьому значна частка опитаних – 38% – не знають про відповідні пільги та компенсації для бізнесу.
  • Лише 7% опитаних малих підприємців з найманими працівниками стверджували, що потребують допомоги у пошуку персоналу з числа людей з обмеженими можливостями або вразливостями. При цьому, 45% опитаних було важко відповісти на це питання. Відповідаючи на питання, чи потребують вони юридичних консультацій або допомоги щодо працевлаштування таких людей, вже 12% опитаних відповіло ствердно, а ще 48% було важко відповісти на це питання.

Такі результати вказують на існування структурних проблем у сфері працевлаштування в регіоні. Економічний спад, зміна структури підприємницької діяльності, прогалини в законодавчому регулюванні, порушення законодавства, поширені упередження створюють перешкоди на шляху до підвищення рівня самозабезпечення людей із вразливих категорій населення.

R2P logo Ukrainian

Детальніше з аналітикою Фонду та рекомендаціями для самозабезпечення та розширення можливостей працевлаштування людей із вразливих категорій населення Приазовського регіону ви можете ознайомитися у документі.

Завантажити звіт у форматі .pdf


Звіт підготовлений в рамках проєкту
«Підвищення рівня самозабезпечення та працездатності
вразливих категорій населення в Приазовському регіоні України»,
який реалізується БФ «Право на захист», за підтримки
уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: