Зробити пожертву
Укр / Eng
11.10.21

З червня 2021 по лютий 2022 року благодійний фонд «Право на захист», за підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, реалізовує проєкт «Підвищення рівня самозабезпечення та працездатності вразливих категорій населення в Приазовському регіоні України». Цей проєкт спрямований на посилення можливостей вразливих категорій на ринку праці та у самозайнятості і має на меті покращити навички, впевненість та можливості саморозвитку бенефіціарів проєкту. Проєкт охоплює Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь, Мангуш, Приморськ та Токмак.

На ранніх етапах проєкту було відібрано 126 учасників та учасниць, котрі проживають у цих населених пунктах та належать до вразливих категорій населення. Зокрема, 113 із 126 бенефіціарів проєкту є жінками, 56 – внутрішньо переміщеними особами. 42 бенефіціарів є безробітними, а 23 доглядають дітей або дорослих. 24 належать до категорії самотніх матерів/батьків, а 18 мають троє чи більше неповнолітніх дітей. 21 бенефіціар є людиною з інвалідністю, а 9 мають дитину з інвалідністю. 19 бенефіціарів є особами у віці 50+, а 3 – у віці 18–23 роки. При цьому, із 126 учасників та учасниць проєкту, 18 мають один із виділених статусів вразливості, 41 людина має два статуси, 48 – три статуси. 19 бенефіціарів мають чотири і більше вразливостей.

Для оцінки потреб бенефіціарів, які долучаться до навчання та отримають консультування в рамках проєкту БФ «Право на захист», у період 15 липня – 27 липня 2021 року, було проведено розширене опитування. У цьому звіті представлені результати опитування та рекомендації щодо роботи з бенефіціарами.

ЗВІТ ДОСТУПНИЙ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЮ У ФОРМАТІ .PDF

R2P logo Ukrainian

Проєкт «Підвищення рівня самозабезпечення та працездатності вразливих категорій населення в Приазовському регіоні України» працює на довгострокові рішення проблем зайнятості, економічної інтеграції та добробуту бенефіціарів. У рамках проєкту кваліфіковані тренерки та тренери проведуть інтенсивне навчання цифровим та фінансовим навичкам. Іншим акцентом проєкту є м’які навички зайнятості: комунікаційні, організаційні, навички планування та тайм­ менеджменту. Також бенефіціари ознайомляться з можливостями та отримають навички самостійного навчання, пошуку роботи та інших видів зайнятості, у тому числі за допомогою онлайн­ інструментів. Консультантки проєкту запропонують бенефіціарам групові та індивідуальні консультації щодо розвитку кар’єри та самозайнятості.

Оскільки проєкт також націлений на сталі рішення та захищеність вразливих категорій населення, котрі проживають у регіоні, бенефіціари ознайомляться зі своїми правами та механізмами їхнього колективного і індивідуального захисту. У рамках проєкту вони матимуть можливість отримати групові та індивідуальні юридичні консультації щодо найму та самозайнятості. Підтримка GIZ, партнерство з іншими громадськими організаціями і державними службами, кваліфікована команда проєкту, комплексний підхід та орієнтація на сталі рішення – все це дає змогу розраховувати на довгострокові позитивні зрушення для бенефіціарів проєкту та їхніх сімей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: