Зробити пожертву
Укр / Eng
14.08.23

Монітори БФ “Право на захист” без перебільшення, універсальні спеціалісти. Вони не лише найчастіше першими знайомляться з вами, коли ви потребуєте допомоги фонду, а й самі сприяють вирішенню багатьох проблем. Що цікавого трапилось протягом червня – читайте далі.

Формуємо довгострокові житлові рішення

Впродовж липня місяця моніторингові команди БФ “Право на захист” продовжували адвокаційні заходи у Вінницькій, Дніпропетровській та Чернівецькій областях України. Ми проводили активну роботу в громадах, а саме: зустрічалися з головами громад щодо фонду тимчасового житла для ВПО та формування черги на тимчасове житло, доводили важливість таких рішень та роз’яснювали переваги для громади, ділилися зразками необхідних документів та перенаправляли до юристів на консультації. Монітори виявили громади, які самі зацікавлені у створенні фонду житла для ВПО, а в деяких громадах Вінницької та Чернівецької областей, завдяки зусиллям наших команд, вже прийнято Положення про фонд тимчасового житла для ВПО.

Покращуємо доступ ВПО до прийняття рішень в громаді

До наших моніторів часто звертаються представники органів місцевого самоврядування з питанням, як можна покращити координацію громадського сектору, що працює з ВПО, та влади, залучити до прийняття рішень самих ВПО. Ми рекомендуємо створювати консультативно-дорадчі органи, на кшталт Координаційної ради з питань ВПО та надаємо зразки необхідних документів, поширюємо досвід інших громад. Так, наразі у двох громадах Вінницької області триває робота над розробкою Положення про раду ВПО. 

Допомагаємо не лише порадою

У місці компактного поселення переселенців (МКП) на Волині моніторка Фонду виявила потребу в продуктах та засобах гігієни. Моніторка Фонду знайшла організацію, яка доставила в МКП декілька десятків кілограмів продуктів. Люди також не мали можливості дістатися аптеки – транспортне сполучення до цього села відсутнє. Тож моніторка потурбувалася й про засіб пересування – тепер в МКП є свій велосипед.

Сприяємо цифровій грамотності

Монітори Тернопільського офісу відвідали стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування. Там проживає 11 переселенців з інвалідністю та самотніх людей похилого віку. Вони не вміють користуватися гаджетами, що необхідні для реєстрації для отримання грошової допомоги. Монітори надали їм консультації з питань захисту, показали, як користуватися смартфонами та допомогли зареєструватися для отримання грошової допомоги.

Надамо консультаційну підтримку громадам 

В одній з громад Чернівецької області розпочався ремонт приміщення для ЦНАП за кошти громади. Але не було необхідного обладнання для роботи установи. Представники органу місцевого самоврядування розповіли  монітору R2P про цю проблему. Також вони повідомили про брак кваліфікованих працівників. Моніторка чернівецького офісу знайшла дві грантові програми: одна надавала можливість отримати обладнання, інші – провести навчання співробітників. Колега допомогла громаді написати грантовий проєкт для участі в конкурсі. Заявка на навчання фахівців виграла. По іншій заявці наразі громада пройшла в перший тур конкурсу.

Налагоджуємо комунікації

 До моніторки Фонду з Київського офісу звернулося керівництво місцевої філії БФ “Я – Маріуполь”. Наша фахівчиня визначила потребу у налагодженні комунікації та оперативно організувала зустріч представників “Я – Маріуполь” та УСЗН Голосіївського району м.Києва. Під час зустрічі обговорили влаштування дитини ВПО до спеціалізованого центру, надання продуктових наборів для ВПО з Маріуполя, які проживають в Голосіївському районі, а також налагоджена співпраця “Я-Маріуполь” з усіма надавачами соціальних послуг у Голосіївському районі м. Києва.