Зробити пожертву
Укр / Eng
22.08.23

Круглий стіл «Координація гуманітарного реагування в надзвичайних ситуаціях: подолання наслідків підриву Каховської ГЕС» провів БФ “Право на захист” сьогодні в Києві.

На відкритті заходу Олександр Галкін, Президент БФ «Право на захист» зазначив, що більшість з учасників сьогоднішнього круглого столу брали участь в безпосередньому реагуванні на надзвичайну ситуацію в Україні. Саме тому важливо почути досвід кожної організації, яка допомагала на місці, аби напрацювати спільні механізми кризового реагування.


“Коли місія БФ “Право на захист” прибула в Херсон, ми побачили, наскільки злагоджено спрацювало громадянське суспільство та влада на місці. І, якщо на міжнародному рівні важко оперативно знайти відповіді на багато важливих питань, пов’язаних з гуманітарним реагуванням, оскільки ситуація в Україні унікальна, то “в полях” такі відповіді є”, – сказав Олександр Галкін.

Про гуманітарне реагування в надзвичайних ситуаціях розказали Синтія Віверос Кано, заступниця керівника Управління ООН з координації гуманітарних питань, Еоін О’Доннел, заступник координатора кластера WASH Cluster та Керолайн Хаас, регіональна директорка Save the Children International.

Тему евакуації підняла Юлія Красильнікова, виконавча директорка БФ “Восток СОС”, а про вклад волонтерів розказала Євгенія Таліновська, співзасновниця ГО “Зграя” .

Також до заходу долучалися онлайн-учасники – через Zoom та трансляцію у Фейсбуці. Серед них – Артем Мішин , в.о директора Департаменту розвитку економіки Херсонської обласної військової адміністрації, який говорив про роль місцевих адміністрацій у гуманітарному реагуванні:


“Для ліквідації катастрофи влада оперативно створила спеціальні спільні канали комунікацій з більше ніж 100 партнерами та умови максимальної прозорості, коли все необхідне йде до громади напряму. Кожна ваша допомога безцінна для Херсонщини! Дякуємо!”

До участі в заході долучалися й представники People in Need, ACTED, NGORC, Мережі правового розвитку, UNICEF, IRC, DCA, OCHA. Модерувала круглий стіл Тетяна Лузан, співкоординаторка Кластеру з питань захисту.


Ми дякуємо всім партнерам за участь в обговореннях. Разом ми зможемо зробити більше!