Інакше як «надскладною» не назвеш ситуацію, коли людина не визнана громадянином жодної країни в світі, не має документів і навіть перебування її на території України є незаконним, незважаючи на те, що вона давно пустила тут коріння та вважає країну за рідну. Проте адвокати та юристи благодійного фонду «Право на захист» не бояться «складних випадків» та не відмовляють у допомозі жодному бенефіціару.
За минулий рік спеціалісти Благодійного фонду допомогли 94 людям звернутись до Державна міграційна служба України за визнанням особою без громадянства, і робота з ними триває, адже це лише перший крок у складній та довготривалій процедурі. Тим не менш, ці люди тепер перебувають на території України легально та мають хоч якісь документи.
«Наш проєкт спрямований на подолання безгромадянства. Тобто подання до ДМС – це тільки початок довгого шляху, який розпочинає з нашою допомогою людина. Сім наших бенефіціарів вже отримали статус особи без громадянства та документовані посвідками на тимчасове проживання в Україні. Наступні кроки – отримання посвідки на постійне проживання та в перспективі – набуття громадянства України, тож вони продовжують співпрацювати з нами, і ми супроводжуватимемо їхні справи й надалі»,
– говорить Софія Кордонець, керівниця проєкту «Правова допомога особам без громадянства» БФ «Право на захист».
Розгляд подання на отримання статусу особи без громадянства триває 6 місяців та може бути продовжений до 12 місяців. Результатом має стати набуття статусу особи без громадянства або відмова в ньому.
Процедура в України відносно нова (Постанова Кабміну набула чинності тільки в квітні 2021 року), тож поки що не було прецедентів відмови у визнанні особою без громадянства, так само як і випадків начислення штрафу за нелегальне знаходження на території України.
Усього в межах України підрозділами Державної міграційної служби станом на кінець 2021 року прийнято 728 заяв про визнання особою без громадянства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: