Опис проєкту
У межах проєкту ми допомагаємо отримати доступ до гарантованої законом процедури кожному, хто шукає притулок в Україні та звернувся до нас. Ми захищаємо право людини на дотримання «принципу невислання»: ніхто не повинен бути повернений до місця, де його життя чи здоров’я наражаються на небезпеку. Ми представляємо бенефіціарів у суді та підтримуємо під час інтеграції в українське суспільство.Наші експерти здійснюють моніторингові візити до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України та пунктів тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства для надання юридичної допомоги.
Попередні результати проєкту
У 2019 році проєкт «Правова допомога біженцям та шукачам захисту в Україні» досяг значних успіхів. Спеціалісти проекту надали понад 1500 консультацій клієнтам та взяли участь у понад 350 судових засіданнях. Крім того, команда здійснила понад 90 моніторингових візитів до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України та понад 50 відвідувань центрів тимчасового перебування іноземців та провела понад 50 семінарів, тренінгів та освітніх заходів для юристів, суддів, членів парламенту, членів громад біженців та шукачів захисту. Клієнти БФ «Право на захист» отримали 70 позитивних судових рішень. Адвокати зі стратегічних справ також брали участь у підготовці нової редакції профільного законодавства. Зрештою, експерти проекту також створили чат-бота — юридичного радника, який допоможе шукачам захисту знайти відповіді на найактуальніші питання 24 години на день, 7 днів на тиждень.
Новини проєктуНовини проєкту
Шановні бенефіціари! БФ “Право на Захист” оголошує про запуск програми грантів за підтримки УВКБ ООН. Програма…
Цими днями у Європі – тиждень присвячений обговоренню прав біженців та проблем, з якими вони стикаються….
За дев’ять років багато українців відчули на собі жахи війни. Чимало з них втратили дім та…
У 2021 році Благодійний фонд “Право на захист” надав правову допомогу 1 553 біженцям та шукачам…
І. Правове регулювання перетину державного кордону України біженцями й особами без громадянства Умови перетинання державного кордону…
Семінар для суддів місцевих загальних та окружних адміністративних судів пройшов 10 та 11 листопада у Львові….
Вступ 20.09.2022 Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до деяких…
У Брюсселі пройшов круглий стіл «Підсумки відповіді ЄС на переміщення українців», що організували Європейська рада у…
10 січня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про приєднання України до Конвенції про…
-
Корисніматеріали
-
Контактипроєкту
-
Порадиюристів
-
Адреса:
М.КИЇВ, ВУЛ, ЩЕКАВИЦЬКА, 57 -
Телефон:
+380443371762 -
E-mail:
[email protected]
-
Адреса:
М.ХАРКІВ, ВУЛ. МАЛА ГОНЧАРІВСЬКА, 28/30 (2 ПОВЕРХ) -
Телефон:
+380577511764 +380948111763 -
Час роботи:
ПН – ПТ 9:00 ДО 18:00
-
Адреса:
М. ЛЬВІВ, 79005, ВУЛ. ШОТА РУСТАВЕЛІ 13, ОФІС 10 -
Телефон:
+380930230855 +380322761921 -
Час роботи:
ПН – ПТ 9:00 ДО 18:00
-
Якщо Ви перетнули кордон України законно (легально) і у Вас є віза, безвізовий режим, то зверніться із заявою про визнання біженцем протягом 5 робочих днів у будь-який територіальний орган Державної міграційної служби (ДМС) України за місцем вашого знаходження (щоб знайти ці органи, перейдіть за посиланням https://dmsu.gov.ua/pro-dms/struktura-ta-kontakti/teritorialni-organi-dms.html).
Якщо Ви перетнули кордон України незаконно (нелегально), то зверніться із заявою в будь-який територіальний орган ДМС України за місцем вашого знаходження максимально швидко. Заява заповнюється Вашою рідною мовою, але на українському бланку.
-
Якщо ви перебуваєте в транзитній зоні аеропорту, підійдіть до співробітника прикордонної служби і скажіть, що ви хочете звернутися за міжнародним захистом в Україні. Вимагайте, щоб у вас прийняли заяву про надання статусу біженця. Якщо співробітник прикордонної служби відмовляє Вам, терміново збирайте докази про це: сфотографуйте на тлі плакатів “Help me! I am refugee. I am asking for asylum”, запишіть відеозапис спроб звернення. Цю інформацію в терміновому порядку передайте до БФ «Право на захист» або зверніться до адвокатів системи БПД (контакт – 0 800 213 103).
-
У день подачі Заяви співробітник міграційної служби уточнить Ваші дані, Вас сфотографують, візьмуть відбитки пальців. Вам нададуть перекладача. Після цього протягом 15 днів призначать перше інтерв’ю з приводу вашої особистості, громадянства, причин покинути Вашу країну. В середньому процедура займає від 7 місяців з моменту подачі документів. У Ваших інтересах не знищувати свої особисті документи!
З моменту прийому Вашої Заяви Вам видадуть довідку про звернення за захистом в Україні. Цей документ дає право легально перебувати в Україні під час всієї процедури.
Далі міграційна служба розгляне Заяву та винесе рішення. Якщо рішення позитивне – Ви можете залишитися в Україні зі статусом біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Вам видадуть посвідчення особи.
Якщо рішення негативне, але Ви як і раніше вважаєте, що вам небезпечно повертатися додому, Ви можете звернутися до суду з позовом про перегляд рішення.
-
До Вас на вулиці підійшли співробітники поліції/міграційної служби/іншого органу і вимагають пред’явити Ваші документи. Якщо у Вас є документи (довідка про звернення за захистом, паспорт, посвідчення біженця), тоді дійте за описом нижче.
Покажіть свій документ. Співробітник поліції/іншого органу перевірить його справжність по телефону або може запросити до відділення міграційної служби, щоб перевірити документ. Якщо Ви законно перебуваєте на території України (за візою або безвізовим режимом, за довідкою про звернення за захистом), Ви можете відмовитися йти у відділення.
Співробітник не має право Вас затримувати, якщо Ви показали справжній документ і легально перебуваєте в Україні. Якщо затримання все одно відбувається, вимагайте надати Вам адвоката або зв’яжіться з Вашим адвокатом по телефону, вимагайте перекладача, якщо Ви не розумієте перевіряючого, вимагайте скласти протокол про затримання.
Пам’ятайте!
Співробітники поліції та інших державних органів зобов’язані діяти згідно із законом.
Ви маєте право на адвоката під час затримання. Якщо Вам відмовляють, зателефонуйте за телефоном безкоштовної правової допомоги 0800213103.
Ніхто не має право відбирати у вас документи і особисті речі (це можливо тільки за рішенням суду).
При затриманні завжди складається протокол. -
Законно працювати в Україні можуть тільки ті, хто перебуває в Україні легально. Для будь-якого виду роботи потрібен дійсний паспортний документ та індивідуальний податковий номер (ІПН).
Практично всі іноземці для роботи в Україні повинні отримати дозвіл на роботу. Це стосується і тих, хто звернувся за захистом в Україні та отримав довідку про звернення за захистом. Для тих, хто отримав статус біженця або особи з додатковим захистом, такий дозвіл не потрібно.
Для отримання дозволу на роботу РОБОТОДАВЕЦЬ (людина, яка наймає Вас на роботу) повинен подати пакет документів до Державної служби зайнятості. Роботодавець повинен підтвердити, що Ваша зарплата буде не менше 10 (в деяких випадках 5) мінімальних заробітних плат громадянина України на місяць. На сьогодні це понад 40 000 гривень на місяць.
Ті, хто звернувся за захистом, можуть зареєструватися підприємцями. Підприємництво – ведення власної справи (продаж товарів, виконання робіт, надання послуг) іншими словами «робота на себе». Підприємець самостійно організовує свій бізнес і несе всю відповідальність за нього. Для того, щоб стати підприємцем в Україні, необхідно мати дійсний паспорт. Щоб зареєструватися, зробіть наступне:
1. Отримайте індивідуальний податковий номер (ІПН).
2. Виберіть, чим хочете займатися. Знайдіть цю справу в Класифікаторі видів економічної діяльності. Для цього скористайтеся сайтом http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html
3. Виберіть систему оподаткування.
4. Заповніть та подайте заяву державному реєстратору. Знайдіть його за місцем Вашого проживання в державній адміністрації. Одночасно подайте через реєстратора заяву до фіскальної служби (податкову інспекцію).
5. Відкрийте рахунок у банку.
6. Організовуйте діяльність, сплачуйте податки. Як підприємець Ви можете використовувати спрощену систему оподаткування (тобто платити фіксований податок щомісяця).