Make a donation
Укр / Eng
23.11.17

Цей звіт ґрунтується на опитуванні осіб, що перетинають лінію зіткнення в п’яти діючих КПВВ, розташованих у Донецькій (Майорське, Мар’їнка, Гнутове та Новотроїцьке) і Луганській (Станиця Луганська) областях. Інформацію, зібрану під час опитування, доповнено спостереженнями з кожного КПВВ. Варто звернути увагу, що це опитування не відображає ситуацію щодо усього населення, що перетинає контрольні пункти, а показує закономірності та тенденції щодо перетину лінії зіткнення.

Дані були зібрані під час щотижневих регулярних візитів до кожного з п’яти зазначених КПВВ упродовж жовтня та листопада (44 та 43 відвідувань, відповідно).

Методика збирання даних була однаковою на всіх КПВВ. Представники БФ «Право на захист» опитували цивільних осіб у чергах на КПВВ. Опитування проводилося анонімно й на добровільній основі. Всі опитані особи знали про мету опитування. Опитування проводилося у формі особистих інтерв’ю з людьми віком від 18 років. Монітори підходили до кожної четвертої людини в черзі з проханням пройти опитування. Якщо людина відмовлялася брати участь в опитуванні, монітори продовжували опитувати наступну четверту людину в черзі.

Монітори підходили до людей, що чекали на перетин КПВВ в чергах для пішоходів і автомобілів. Участь в опитуванні взяли люди, які подорожували до та з КУУТ.

Окрім опитування, монітори БФ «Право на захист» спостерігали за інфраструктурою КПВВ, умовами очікування й іншими деталями, що стосуються процедури перетину. Однак на всіх КПВВ монітори не мали можливості перевірити ситуацію й умови очікування за межами останнього українського пропускного пункту (так званого «нульового» блокпосту).

Щоб краще зрозуміти тенденції, що стосуються перетину лінії зіткнення, використовувалась інформація державних служб (дані Державної прикордонної служби України).[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]