Зробити пожертву
Укр / Eng
14.12.21

Тільки у цьому році під супроводом юристів та адвокатів команди Благодійного фонду «Право на захист» було подано 83 заяви про визнання особою без громадянства. Це стало можливим завдяки ефективній взаємодії з Державною міграційною службою України.

Про правову допомогу особам без громадянства та шляхи вирішення проблемних питань у нестандартних кейсах спеціалісти «Право на захист» говорили 2 грудня в ході онлайн-зустрічі з представниками міграційної служби Київської області за участі Валетенко Ольги Володимирівни, заступника директора Департаменту – начальника відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби України.

Юристи та адвокати «Право на захист» Софія Кордонець, Вікторія Волинська, Олександра Айвазян, Костянтин Фунжій та Ксенія Карагяур поділилися власним досвідом роботи у цьому напрямку та говорили про:

  • Основні категорії осіб, які звертаються за визнанням особою без громадянства;
  • Виклики під час подання заяв про визнання ОБГ;
  • Шляхи сприяння поданню заяви про визнання ОБГ особам у нестандартних кейсах.

Зазначимо, що з квітня 2021 року кожна людина, яка не може отримати паспортний документ, оскільки не розглядається громадянином жодної з країн, має право звернутися до Державної міграційної служби з заявою про визнання ОБГ.

У зв’язку з впровадженням процедури визнання особою без громадянства БФ «Право на захист» проводить вже третій захід регіонального рівня з представниками міграційної служби.

Команда фонду планує і надалі зустрічатись з представниками органів державної влади та іншими установами з метою налагодження ефективної взаємодії в цьому напрямку, а також підвищення обізнаності щодо процедури визнання ОБГ в Україні.

Спільними зусиллями долаємо безгромадянство

Наша команда щиро вдячна учасникам за цікавість до теми та активну участь в заході. Сподіваємось на подальшу взаємодію та співпрацю!


КОРИСНІ ТЕМАТИЧНІ МАТЕРІАЛИ:


Проєкт «Правова допомога особам без громадянства в Україні» реалізується за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: