Зробити пожертву
Укр / Eng
01.12.21

У 1981 році наш бенефіціар Олег отримав свій перший паспорт громадянина СРСР у м.Кремінна на Луганщині. Пізніше він вирішив поїхати на Полтавщину в місто Горішні Плавні. Там він влаштувався на роботу та створив сім’ю. 

У 90-х роках підприємство на якому працював Олег переживало економічний спад, заробітна плата виплачувалася частинами, і її ледве було достатньо для купівлі продуктів. Чоловік почав працювати неофіційно на різних приватних підприємствах. У часи пошуку нової роботи він загубив свій паспорт, свідоцтво про народження та трудову книжку. Згодом чоловік прийняв рішення повернутися до Кремінної.

Олег неодноразово звертався до місцевої Міграційної служби з заявою про виготовлення нового паспорта, але завжди отримував відмову через відсутність документів та неможливість підтвердити громадянство України. Він намагався повторно отримати свідоцтво про народження, але без паспорта не міг цього зробити. Кожна невдала спроба все більше й все більше розчаровувала Олега.

Але одного разу кращий друг Олега запропонував звернутися до спеціалістів Кремінського бюро правової допомоги. Там проблему чоловіка вислухали та перенаправили до офісу БФ «Право на захист» в м. Сєвєродонецьк.

За роботу взявся адвокат Фонду Сергій Михайлов. Збір документів для підтвердження громадянства, а саме про проживання на території України станом на 24.08.1991 р. був нелегким. Все через те, що підприємства, де працював Олег, багато разів змінювали свої назви, створювались приватні кооперативи, а до трудових архівів інформація про періоди роботи не передавалась. А ще й будинок, в якому проживав чоловік в той час передали приватному підприємству, тож архіви зареєстрованих мешканців не збереглися. 

Але наполегливість та бажання допомогти можуть й гори звернути. Документи про місце проживання знайшли, наш адвокат невідкладно подав заяву до Кремінського районного суду Луганської області. Також свідок додатково підтвердив, що Олег дійсно проживав на території України станом на 24.08.1991 р. В результаті, суд став на сторону нашого бенефіціара.

Нарешті, після стількох років страждань та поневірянь, Олег отримав паспорт громадянина України. Наразі чоловік відкриває для себе нові життєві горизонти. Він вже одержав у податковій ідентифікаційний номер, відкрив рахунок у банку та планує офіційно працевлаштуватися. А про свій офіційний статус він сказав так:

“Паспорт – це коли ти існуєш і всі тебе бачать!”

Паспорт

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: