Зробити пожертву
Укр / Eng
06.10.21

Особи без громадянства потребують особливого захисту, рівних з усіма прав, свобод, та й загалом мати можливість реалізувати ці права. І це все більш ніж реально втілити «тут і зараз» через процедуру визнання особою без громадянства (ОБГ), яка не так давно почала діяти в Україні.

Саме тому, наші колеги у співпраці з Державною міграційною службою України продовжують проводити тематичні дискусії у зв’язку з впровадженням цієї процедури в Україні. Сьогоднішній круглий стіл відбувся у м. Слов’янськ. Учасники у змішаному офлайново-онлайновому форматі обмінялися досвідом у поданні/прийнятті заяв про визнання особою без громадянства (ОБГ) та проговорили можливі шляхи взаємодії у цьому напрямку.

До заходу долучилися наші колеги Софія Кордонець, Ксенія Карагяур, Наталія Толбатова та Наталія Іщенко, а також представники органів та підрозділів Міграційної служби в Донецькій області.

Зокрема, учасники обговорили особливо складні справи осіб з невизначеним громадянством та шляхи їх вирішення, особливості супроводу недокументованих неповнолітніх осіб, а також окреслили шляхи взаємодії з метою інформування осіб, які не мають паспортного документа через відсутність громадянства. Такий формат сприяє налагодженню ефективного діалогу та напрацюванню робочих відносин.

Нагадаємо, що вже другий круглий стіл, який проводиться БФ «Право на захист» з представниками органів міграційної служби. Попередній захід відбувся у Харкові з представниками підрозділів області. А вже завтра у Сєвєродонецьку колеги зустрінуться з представниками органів та підрозділів Державної міграційної служби Луганської області.

Фонд щиро дякує всім учасникам за чудову дискусію та активну участь! Сподіваємося, що такі заходи не лише відбуватимуться частіше, а й принесуть плідні результати та дадуть можливість недокументованим особам та особам без громадянства нарешті отримати визнання!


З квітня 2021 року в Україні запроваджено процедуру визнання особою без громадянства. Розгляд заяв про визнання особою без громадянства покладений на Державну міграційну службу, заяву можна подати в орган або підрозділ ДМС за місцем фактичного проживання особи.

КОРИСНІ ТЕМАТИЧНІ МАТЕРІАЛИ:

Проєкт «Правова допомога особам без громадянства в Україні» реалізується за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: