Зробити пожертву
Укр / Eng
27.09.21

21 вересня в рамках тематичного круглого столу Софія Кордонець, Оксана Желанова, Дмитро Ганич та Ксенія Карагяур зустрілися з представниками органів і підрозділів Державної міграційної служби Харківської області. Під час заходу учасники мали можливість обмінятися досвідом у поданні/прийнятті заяв про визнання особою без громадянства (ОБГ) та обговорили шляхи взаємодії у цьому напрямку. 

У сприятливій робочій атмосфері учасники говорили про:

  • Основні категорії осіб, які звертаються за визнанням особою без громадянства;
  • Виклики під час подання/прийняття заяв про визнання ОБГ;
  • Шляхи сприяння поданню заяви про визнання ОБГ особам у нестандартних кейсах. 

З квітня 2021 року кожна людина, що проживає в Україні може звернутися до Державної міграційної служби з заявою про визнання ОБГ. Наразі під супроводом юристів та адвокатів команди проєкту БФ «Право на захист» «Правова допомога особам без громадянства в Україні» було подано 59 заяв на визнання особою без громадянства. 

Завдяки ефективній взаємодії з ГУ ДМС у Харківській області, частина з цих заяв були подані саме у м. Харків та у регіоні.

У зв’язку з впровадженням процедури визнання особою без громадянства БФ «Право на захист» проводить та планує і надалі проводити заходи з представниками органів державної влади та іншими установами з метою налагодження ефективної взаємодії в цьому напрямку, а також підвищення обізнаності щодо процедури визнання ОБГ в Україні.

Наша команда щиро вдячна учасникам за цікавість до теми та активну участь в заході!

КОРИСНІ ТЕМАТИЧНІ МАТЕРІАЛИ:

Про проблему безгромадянства та процедуру визнання ОБГ

Про правовий статус особи, яку визнано ОБГ та про статус заявника

Legal status of a person recognized as a stateless in Ukraine and the status of a person who applies for a statelessness determination procedure (SDP)

Про перші результати впровадження процедури визнання ОБГ

Інструкція: Як звернутися із заявою про визнання особою без громадянства?


Проєкт «Правова допомога особам без громадянства в Україні» реалізується за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).