Зробити пожертву
Укр / Eng
08.06.21

Галина Михайлівна звернулася до БФ «Право на захист» за порадою співробітників міграційної служби. Працівники ДМС розпочали надавати жінці допомогу в отриманні паспорта, коли виявили цікавий факт — запис про народження жінки в Державному реєстрі актів цивільного стану був просто відсутній.

Відомо, що Галина Михайлівна народилася 1956 року в місті Куп’янськ, Української РСР. Жінка отримала свідоцтво про народження, на підставі якого закінчила школу та вступила до інституту. На своє 16-річчя вона отримала паспорт громадянки СРСР. У 1983 році жінка побралася законним шлюбом, про що є запис в Державному реєстрі актів цивільного стану.

Оскільки всі документи Галини Михайлівни було втрачено, постала необхідність отримати свідоцтво про народження повторно. У подальшому воно буде необхідне для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Галина Михайлівна звернулася по допомогу до БФ «Право на захист». Наш адвокат провів з жінкою детальну бесіду та зробив ряд запитів, але врешті-решт було отримано сумне підтвердження того, що даних про народження жінки взагалі немає. Ні актового запису в Державному реєстрі актів цивільного стану, ні інформації у Книгах реєстрації народжень — за документами жінки просто не існувало…

На підставі заздалегідь зібраних доказів адвокат БФ «Право на захист» подав до суду заяву в інтересах Галини Михайлівни. І лише судовим рішенням таки вдалося встановити факт народження жінки.

Навіть найдовший шлях починається з першого кроку. Історія Галини Михайлівни

Завдяки швидкій та злагодженій роботі співробітників Холодногірського відділу ДРАЦС, жінка вже наступного дня тримала в руках свідоцтво про народження. Це був перший і найважливіший крок на шляху до омріяного паспорта. Недаремно давня мудрість навчає: «Навіть найдовший шлях починається з першого кроку».

Дякуємо працівникам Холодногірського районного у м. Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за високий професіоналізм та людяність у наданні допомоги!

Наші колеги продовжують працювати над оформленням паспорта для Галини Михайлівни. Сподіваємось, що найближчим часом повідомимо вас й про цю радісну новину!

UNHCR Ukraine

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: