Зробити пожертву
Укр / Eng
07.06.21

Фахрідін народився 1993 року в Таджикистані. У 15-річному віці хлопець разом з матір’ю переїхав до України. Його першим місцем проживання було село Пікузи (стара назва – Комінтернове, Новоазовського району. Наразі знаходиться на тимчасово окупованій території України). 

Саме там хлопець здобув освіту та успішно закінчив дев’ять класів. Пізніше він жив і навчався у Волновасі та Маріуполі, де у 2013 році закінчив Маріупольський професійний ліцей автотранспорту та отримав спеціальність машиніста автомобільного крана.

У Маріуполі Фахрідін завів сім’ю, а пізніше в його житті з’явилося двоє діточок – хлопчик і дівчинка. Увесь цей час, майже 15 років, він намагався отримати в Україні документ, що посвідчує особу і дає право легально працювати та бути повноцінним членом суспільства. 

Однак, через прогалини в законодавстві, такої можливості не було. Скільки б хлопець не звертався до міграційної службу, він завжди отримував відмови й погрози бути примусово депортованим…

У 2018 році Фахрідін звернувся до БФ «Право на захист» та до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні з проханням допомогти отримати документи. 

Спеціалісти нашого Фонду здійснили всі необхідні юридичні дії задля захисту прав хлопця. Було ініційовано судовий процес і встановлено факт родинних відносин Фахрідіна з його сестрою, яка мешкає в Маріуполі та є громадянкою України.

Цьогоріч, завдяки змінам в законодавстві та отриманим судовим рішенням, з’явилася можливість звернутися до міграційної служби з заявою про визнання особою без громадянства. 

До того ж Фахрідін став першим заявником на нову процедуру визнання особою без громадянства в Донецькій області. Тепер він вірить і сподівається, що держава Україна стане на його бік, визнає його право на існування, що він зможе легально працювати, підписати декларацію з лікарем і більше ніколи в житті не боятися примусової депортації!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: