Зробити пожертву
Укр / Eng
07.06.21

Михайло народився наприкінці 1960-х років у Курській області колишнього СРСР. В 1984 році чоловік переїхав на постійне місце проживання до Донецької області. 

Тут він здобув освіту та отримав свій перший паспорт громадянина СРСР. Пізніше почав працювати та уклав шлюб. 

Паспорт громадянина України Михайло своєчасно не отримав через відсутність необхідних бланків. Проте в паспорті зразка СРСР йому зробили відмітку «Громадянин України». З цим документом чоловік мешкав до 2000-х років, але потім паспорт було втрачено. 

Декілька років безрезультатно Михайло намагався отримати паспорт громадянина України. Через те, що чоловік не мав жодного документа, який би підтвердив його громадянство, ДМС відмовляло в документуванні паспортом громадянина України.

У серпні 2020 року Михайло звернувся до слов’янського офісу «Право на захист» по допомогу в отриманні паспорта. Адвокат зробив чисельні запити, аби отримати докази постійного проживання чоловіка станом на 24 серпня 1991 року на території України. Також були встановлені свідки, які надали згоду з’явитись до суду, аби підтвердити факт проживання Михайла на території України.

Після отримання достатньої кількості доказів адвокат спрямував до суду заяву про встановлення факту постійного проживання Михайла на території України станом на 24 серпня 1991 року. Суд задовольнив заяву, і вже з його рішенням Михайло звернувся до відділу ДМС, аби отримати довідки про реєстрацію громадянином України. 

На початку квітня чоловік отримав довгоочікуваний паспорт. З ним чоловік уже зможе пройти повноцінне медичне обстеження.

Немає паспорта? Немає медичної допомоги! Історія Михайла

«Життя перевернулося, коли мене збила машина і я отримав важкий перелом ноги. Без документів я не міг навіть пройти медичне обстеження, » – з надією сказав Михайло після отримання паспорту.

Але на цьому історія не закінчилася… 

Як ми наголошували, декілька років тому Михайла збив автомобіль на пішохідному переході і він отримав перелом ноги, який досі не може вилікувати. 

Без документів Михайло не мав можливості звернутись за медичною допомогою та вже кілька років пересувається за допомогою милиць, ризикуючи отримати гангрену через те, що кілька років нога зламана і не загоюється.

Після отримання паспорта Михайло пройшов медичне обстеження та сподівається зробити операцію.

Уклавши декларацію з сімейним лікарем, Михайло, нарешті, має можливість звернутись за хірургічною допомогою, без якої загоєння ноги неможливе і навіть є ризик втратити ногу. 

Проте, чоловік зіткнувся з новою проблемою. Операція коштує 20 000 гривень, а таких грошей в нього немає і, за станом здоров’я, заробити їх самостійно він не має можливості. Михайло звертався до банків з метою отримати кредит, проте йому всюди відмовляли, оскільки в нього відсутнє офіційне джерело доходу.

Немає паспорта? Немає медичної допомоги! Історія Михайла

Якщо Михайло вчасно зробить операцію, він може врятувати ногу, інакше, її доведеться ампутувати через гангрену.

Наші колеги Софія Кордонець та Наталія Іщенко оголосили збір коштів для допомоги Михайлу. Тож якщо ви маєте таку можливість — долучайтеся. Вартість чашки кави від кожного з нас може врятувати людину від ампутації.

Грошову допомогу ви можете перерахувати на банківську карту

4149 4393 1123 8285 (Кордонець Софiя).

За результатом проведеної операції буде надано звіт про використання коштів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: