Зробити пожертву
Укр / Eng
02.06.21

Якщо дійсно хочеш допомогти людині — дай їй не рибу, а вудку. Власне, саме так стисло можна описати ціль нового проєкту БФ «Право на захист», який буде реалізовуватися в Азовському регіоні. Він спрямований на формування практичних навичок та знань у представників вразливих верств населення, що в перспективі сприятиме покращенню їхнього економічного становища. Адже передбачається, що саме завдяки отриманим умінням учасники проєкту зможуть знайти роботу або й розпочати власну справу.

БФ «Право на захист» розпочинає новий проєкт із допомоги у працевлаштуванні

Чому саме Азовський регіон?

Економіка Азовського регіону значною мірою постраждала внаслідок збройного конфлікту на сході України. З одного боку, даються взнаки втрата регіональних та міжнародних ринків, зруйнована інфраструктура, зміни в функціонуванні транспортного сектору. З іншого боку, саме тут оселилася велика кількість внутрішньо переміщених осіб — людей, які змушені були покинути власні домівки та розпочати життя з самого початку.

Тож для цих територій є вкрай гострим питання соціальної та економічної інтеграції таких громадян. Саме тому БФ «Право на захист» спільно з партнером  GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) розпочали реалізацію проєкту, який спрямований на покращення становища тих верств населення, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують допомоги. Йдеться не тільки про ВПО, але й про осіб, старших за 50 років, одиноких та багатодітних батьків, людей з інвалідністю та жінок.

Як зауважив Давід Фюхтйоханн, Директор проєкту GIZ «Сприяння покращенню економічного становища вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Азовського моря», на українську економіку чекає невідворотна глибока трансформація — особливо, якщо говорити про східну частину країни. Це породжує багато викликів для регіону та його населення.

«Конфлікт та пандемія ще більше погіршили економічне становище місцевого населення, особливо вразливих груп, — наголосив Давід Фюхтйоханн. — Ми раді цій співпраці між GIZ та «Право на захист». Впевнений, що цей проєкт та досвід роботи наших партнерів у регіоні дозволить нам досягнути поставленої мети — та надати представникам вразливих груп необхідні знання та розвинути їхні ділові та підприємницькі навички, які сьогодні потрібні на сучасному ринку праці».

– зазначив пан Фюхтйоханн
Stateless Children in Ukraine. Why and How? Як в Україні народжуються діти без громадянства?

Що отримають учасники проєкту?

В ході реалізації проєкту Фонд проведе комплексне навчання з цифрової та фінансової грамотності, надасть знання з основ бізнесу та ведення власної справи самозайнятими особами. Крім того, учасники зможуть отримати індивідуальні консультації у юриста з питань трудового та антидискримінаційного законодавства, фінансів, приватного підприємництва та оподаткування, та консультанта з питань кар’єри. Буде проведено індивідуальні консультації та вебінари щодо написання резюме, пошуку роботи,  стажування тощо. Також інформацію правового характеру щодо питань працевлаштування учасники зможуть отримати і в чат-боті «Юридичний радник ВПО» на зручній для них платформі: Viber, Facebook та Telegram.

За словами Надії Ковальчук, заступниці Президента БФ «Право на захист», новий проєкт, що реалізується у партнерстві з GIZ, стане логічним продовженням діяльності організації в регіоні. 

Ковальчук

«Наша команда постійно і багато працює над розв’язанням проблем, що виникли на сході України у зв’язку з конфліктом. Метою конкретно цього проєкту є збільшення економічної включеності вразливого населення в Азовському регіоні. До участі в програмі буде запрошено учасників з Токмака, Мелітополя, Бердянська, Мангуша, Приморська та Маріуполя. Відкритий набір учасників буде оголошено в другій декаді червня. Ми переконані, що такі програми в довгостроковому періоді можуть посилювати спроможність людей з вразливостями залучатися до місцевої економіки»,

— зазначила Надія Ковальчук.