Зробити пожертву
Укр / Eng
16.02.21

До вашої уваги – моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за січень 2021 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.   

ГОЛОВНЕ:    

  • Протягом місяця, перетин лінії розмежування можливо було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській. Це призвело до зменшення кількості перетинів порівняно з періодом до введення карантинних обмежень. Загальна кількість перетинів лінії розмежування знизилася на 43%  у січні проти грудня (27 480 та 48 000 відповідно), що може бути пов’язано з зимовими святами.
  • 5 січня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Постанови № 1236, згідно з якими допускається тестувати осіб, які прибувають з непідконтрольної території на COVID-19, не тільки методом  ПЛР, а й за допомогою експрес-тесту на антиген. Донецькій і Луганській облдержадміністраціям доручено забезпечити функціонування пунктів тестування на КПВВ. Проведення експрестесту є безкоштовним для громадян України. Тести закупили коштом держбюджету, МОЗ підписав наказ про розподіл 1,8 млн тестів. У разі негативного результату дані автоматично відображаються в додатку «Вдома», і людина звільняється від самоізоляції. Станом на кінець січня, 156 осіб скористалися можливістю пройти експрестест на COVID-19 на КПВВ «Новотроїцьке». Тим часом, КПВВ «Станиця Луганська» не було забезпечено експрестестами, тому люди, які перетинають лінію розмежування в напрямку ПУТ на КПВВ «Станиця Луганська», можуть пройти тільки платний ПЛР-тест в двох приватних лабораторіях, розташованих на цьому КПВВ.
  • Згідно з опитуванням, основним видом послуг на КПВВ «Станиця Луганська», яким скористалися 83% людей, було зняття готівки.
  • Більшість тих респондентів, які були стурбовані будь-якими питаннями, в якості основної причини занепокоєння вказала на можливі проблеми з дозволом на перетин лінії розмежування. Це може бути викликано тим, що люди зіткнулися зі складною процедурою подання документів, як на КПВВ «Новотроїцьке». Крім того, 30% респондентів назвали причиною свого занепокоєння відсутність фізичної дистанції.
  • Протягом січня 3 695 вразливих осіб похилого віку отримали допомогу в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска».

Документ можна завантажити українською та англійською.

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.    

Звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ», січень 2021 року

Читайте також: