Зробити пожертву
Укр / Eng
15.01.21

Сьогодні ми публікуємо моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за грудень 2020 року, підготовлений на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ БФ «Право на захист». 

Більше статистичних даних можна знайти за посиланням

ГОЛОВНЕ:   

  • Протягом місяця, перетин лінії розмежування можна було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській області. Це призводить до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень.
  • У грудні через КПВВ «Новотроїцьке» перетин лінії розмежування у бік підконтрольної уряду України території (ПУТ) здійснили майже 443 особи. Ще близько 893 осіб перетнули лінію розмежування у бік непідконтрольної території (НПУТ). На КПВВ «Станиця Луганська» понад 21 000 осіб здійснили перетин лінії розмежування у бік ПУТ, та понад 25 000 осіб – у зворотному напрямку.
  • Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 25 листопада № 1161 для правового врегулювання порядку пропуску осіб через тимчасові закриті КПВВ за наявності підстав гуманітарного характеру. Такими підставами визнано: повернення до місця проживання; возз’єднання сім’ї; важка хвороба; смерть близьких родичів; необхідність забезпечення лікарськими засобами або проходження лікування; виїзд із НПУТ на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі; перетин КПВВ дитиною у супроводі одного з батьків; перетин КПВВ з метою відвідування закладу освіти для навчання; необхідність забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань іноземними дипломатами; прийняття спадщини. Не було помічено жодних змін у процесі перетину лінії розмежування після опублікування постанови.
  • Протягом грудня 8 222 вразливих осіб похилого віку отримали допомогу в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска».

Документ можна завантажити українською та англійською.   

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.