Зробити пожертву
Укр / Eng
27.01.21

Пропонуємо до вашої уваги звіт «Постанова КМУ #767: виклики та перешкоди для участі у програмі», підготовлений БФ «Право на захист».

Звіт ґрунтується на результатах опитування щодо намірів, викликів та перешкод, пов’язаних із участю в програмі грошової компенсації (допомоги) постраждалим за зруйноване (пошкоджене) житло відповідно до Постанови КМУ №767.

Додаткова інформація була зібрана під час численних моніторингових візитів до населених пунктів Донецької та Луганської областей, які відбувалися у жовтні-грудні. 

Загалом було зібрано інформацію щодо 826 житлових об’єктів: 325 зруйнованих та 501 пошкоджено. 

звіт report damaged housing

Також наші моніторингові та юридичні команди, беручі участь в деяких засіданнях комісій з розгляду відповідних питань у якості спостерігачів чи їх членів, мали змогу безпосередньо отримати інформацію щодо реалізації програми.

Фокусуючись на досвіді учасників, цей звіт доповнює опитування, проведене Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) в листопаді 2020 року, присвячене аспектам роботи таких комісій, яке теж базувалося на спостереженнях БФ «Право на захист» та інших НУО, що брали участь в їх роботі. 

БФ «Право на захист» ініціював дослідження, щоб зрозуміти відповідність програми потребам людей, які є її цільовою аудиторією, а також для того, щоб виявити потенційні підводні камені.

Ми вирішили звернутися до тих із наших бенефіціарів, які належать до внутрішньо переміщених осіб (ВПО), людей, яких торкнувся конфлікт, та які, за повідомленнями, стикалися з проблемою зруйнованого чи пошкодженого житла.

Також було опитано потенційних вигодонабувачів, про яких вже було відомо моніторам та тих, кого виявили під час польових візитів. Інтерв’ю були проведені у період з жовтня по листопад в Донецькій та Луганській областях телефоном або під час очних зустрічей.

Наприкінці опитування деякі випадки були переадресовані до правової команди БФ «Право на захист» для подальшого супроводу. Таким чином, наша команда не тільки зібрала дані, але й оперативно надала допомогу тим, хто виявив бажання взяти участь в програмі, проте через деякі причини стикнувся зі складнощами в процесі. 

Звіт доступний

українською та англійською.


Читайте також: