Пропонуємо до вашої уваги – моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ»за лютий 2021 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням: https://www.unhcr.org/ua/en/eecp-monitoring-2021.
ГОЛОВНЕ:
- Протягом місяця перетин лінії розмежування можна було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській. Це призвело до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень. Загальна кількість перетинів лінії розмежування в лютому збільшилася на 31% – 39 497 – проти 27 480 в січні.
- На кінець лютого КПВВ «Станиця Луганська» не був забезпечений експрестестами на COVID-19, попри вказівки уряду. Тож ПЛР-тестування на COVID-19 залишається єдиним доступним на цьому КПВВ. Його можна було проводити тільки власним коштом в трьох приватних лабораторіях, розташованих на КПВВ. Водночас на КПВВ «Новотроїцьке» 518 (87%) осіб здали експрестест на COVID-19.
- Відвідування родичів залишається головною причиною перетину в обох напрямках, зокрема для людей, що прямують на підконтрольну територію (ПУТ). Респонденти з непідконтрольної уряду України території (НПУТ) перетинали лінію розмежування також для зняття готівки, розв’язання питань з пенсією або соціальними виплатами та з документацією. Утім, у лютому 2020 року відвідування родичів було лише третьою з найпоширеніших причин виїзду до ПУТ після розв’язання проблем із пенсією або соціальними виплатами та зняття готівки.
- Монітори БФ «Право на захист» допомогли надати 120 запитів для прискореної процедури перетину лінії розмежування від жителів ПУТ. Крім того, БФ «Право на захист» надав допомогу приблизно 800 людям у встановленні додатку «Вдома».
- Протягом лютого 4 483 вразливих осіб похилого віку отримали допомогу в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска».
Документ можна завантажити українською та англійською мовами.
Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.
Читайте також: