Зробити пожертву
Укр / Eng
16.12.20

На основі даних, зібраних під час спостереження за ситуацією на КПВВ БФ «Право на захист» було підготовлено щомісячний моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за листопад 2020 року.

Тенденції та динаміка

  • Після відновлення повноцінної роботи КПВВ «Станиця Луганська» з 10 листопада, кількість перетинів лінії розмежування підвищилася на 35% у листопаді, порівняно з жовтнем (29184 та 21373 відповідно), але в той же час це становить лише 2,25% від 1,2 мільйонів людей, що перетнули лінію розмежування листопаді 2019 року. Більшість перетинів були здійснені на КПВВ «Станиця Луганська» (95%), і лише 5% на КПВВ «Новотроїцьке». 
  • У листопаді 2020 року, близько 1 084 осіб здійснили перетин лінії розмежування у бік ПУТ, 494 людей перетнули лінію розмежування у бік НПУТ в Донецькій області через КПВВ «Новотроїцьке», який залишається залишається єдиним пунктом пропуску в Донецькій області, де існує можливість перетину за погодженими списками осіб. Перетин відбувається щопонеділка та щоп’ятниці. Умови перетину ті ж самі, що були у попередньому місяці: для того, щоб отримати дозвіл на в’їзд чи виїзд до НПУТ, потрібно потрапити в список за складною процедурою подання документів.
  • На початку листопада перетин лінії розмежування був можливий тільки на підставі спеціального дозволу від штабу ООС для людей з реєстрацією за місцем проживання на НПУТ Луганської області і які мають вагомі підстави для перетину. З 10 листопада штабом ООС було видано наказ про скасування цих обмежень і відновлення роботи КПВВ «Станиця Луганська». За цей місяць, 13981 осіб здійснили перетин лінії розмежування у бік підконтрольної території України, та 13595 осіб у напрямку непідконтрольної території України.
  • 65% громадян мали труднощі зі встановленням додатку «Вдома». Серед проблем, які були озвучені – довгий час встановлення програми, відсутність Інтернет-з’єднання на КПВВ або проблеми зі зв’язком, а також не надходження СМС повідомлення для підтвердження.
  • Як було з’ясовано у ході опитування, думки та занепокоєння людей стосовно ситуації навколо пандемії коронавірусу виявились різними, адже 55% громадян не занепокоєні COVID-19, а у 43% виникають питання щодо безпеки під час перетину. Згідно з даними, 65% з опитаних людей вважають, що дистанція у черзі на КПВВ є досить малою, ще 42% зауважили, що інші люди навколо неправильно одягають маски, а ще 7% мають питання щодо безпеки проїзду в громадському транспорті.
  • Близько 61% людей перетинають лінію розмежування через родичів, які проживають на підконтрольних та непідконтрольних територіях України. Третина громадян роблять це через потребу зняття коштів та/або проблеми з пенсійними/соціальними виплатами.

Детальніше – читайте та дивіться у звіті БФ «Право на захист» за посиланнями нижче: 

українською

англійською 

Більше статистичних даних можна знайти за посиланням на веб-сторінці УВКБ ООН в Україні

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях та є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, який проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують людей під час перетину лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана у ході опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.