Зробити пожертву
Укр / Eng
28.09.21

Нещодавно в Луцьку команда проєкту Фонду «Правова допомога біженцям та шукачам захисту в Україні» долучилась до круглого столу «Взаємодія органів державної влади, центрів надання правової допомоги та громадського сектору у справах шукачів захисту в Україні». Колеги продовжили щорічну традицію збиратися з представниками державних органів влади, які працюють із шукачами захисту, затриманими на кордоні й розміщеними в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Окрім БФ «Право на захист» до заходу долучилися представники Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, Пункту тимчасового перебування іноземців, судді (Ківерцівський районний суд Волинської області) за сприяння Національної школи суддів України та адвокатів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Ківерцівське бюро правової допомоги, Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги).

Такі зустрічі проводились і під час жорстких карантинних обмежень, хоча і у онлайн-форматі. Цьогорічний круглий стіл став платформою саме для живої дискусії, обміну досвідом та навіть для обговорення можливостей для співпраці.

Наприклад, у цьому році представник Волинського пункту розповів про те, як в умовах пандемії їм вдалося не допустити жодного випадку хвороби на своїй території серед затриманих. Лейтенант Луцького прикордонного загону поділився досвідом наших закордонних сусідів із Польщі та порівняв його з українськими реаліями. Суддя Ківерцівського районного суду висловився щодо особливостей розгляду справ про затримання та продовження строків перебування в ПТПІ щодо шукачів захисту та поділився досвідом зі своєї судової практики. Адвокати центрів також надали цікаву інформацію стосовно представлення інтересів бенефіціарів БФ «Право на захист» в судах по справах щодо затримання та видворення.

Основною метою таких заходів є створення простору для спілкування, обміну думками та вирішення багатьох питань. Тому ми щиро вдячні всім, хто мав можливість долучився до круглого столу та, передусім, до діалогу!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: