Нещодавно юристки та адвокатки БФ «Право на захист» Олександра Журко, Світлана Бутенко, Олександра Новікова та Ганна Хицевич відвідали Львів. Але відвідали не лише для того, щоб насолодитися багатовіковою архітектурою та магічною атмосферою цього прекрасного міста, а й аби передати власний досвід та навчити представників органів державної влади взаємодії з шукачами захисту та біженцями.
Наші колеги провели два освітніх заходи для співробітників Управлінь ДМСУ у Львові, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі.
«Ми проговорили з міграційною службою всі складні та проблемні питання, які зазвичай виникають під час подачі заяв на статус біженця в Україні, при зверненні із відповідними заявами із місць несвободи, при аналізі справ і підготовці рекомендаційних висновків, а також послухали цікавий і багатий досвід самих представників територіальних підрозділів ДМС щодо роботи з шукачами захисту»
, – зазначає Ганна Хицевич, координаторка з розвитку потенціалу БФ «Право на захист».
Ще один тренінг відвідали адвокати державних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги: окрім інших справ, вони також опікуються справами шукачів захисту та біженців.
«Ми розповідали адвокатам про процедуру надання статусу біженця, досудові та судові види оскарження негативних рішень ДМС України, а також про процедуру оскарження рішень про екстрадицію у справах шукачів захисту»,
– додала Ганна.
Під час тренінгів учасники займалися вирішенням практичних завдань, підготовкою власних мініпрезентацій, а такою обговоренням спільних напрацювань.
Наші колеги надали інформацію представникам обох сторін, що безпосередньо працюють із біженцями: Державній міграційній службі України та безоплатним державним адвокатам правового клубу PRAVOKATOR.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- ЄСПЛ зобов’язав Україну створити ефективний засіб правового захисту для шукачів захисту на кордоні. Який він у країнах Європейського Союзу?
- Огляд практики Верховного Суду у спорах щодо визнання осіб біженцями або такими, що потребують додаткового захисту (за період з 2018 по 2021)
- БФ «Право на захист» надає біженцям безоплатну юридичну допомогу