Цього тижня наші колеги мали можливість поспілкуватися з біженками із різних країн світу. В рамках нового проєкту підтримки та створення самостійних біженських спільнот, співробітники БФ «Право на захист» у Харкові долучилися до дуже цікавого та інтерактивного формату.
Минулого місяця наші колеги вже проводили ознайомчі зустрічі та спілкувалися про серйозні та важливі речі з представницями жіночої спільноти біженок з Афганістану, Ірану, Судану та Камеруну. Але цього разу ми перейшли на абсолютно новий формат взаємодії – первинна мобілізація.
На нашу думку, у неформальній атмосфері, під час цікавого майстер-класу та зі смачною їжею набагато простіше згуртувати невелику групу людей та залучити їх до наступних рішучих кроків у майбутньому.
Отже, що ж ми робили? Юристки БФ «Право на захист» разом із жіночою спільнотою біженок відвідали в Харкові майстер-клас із ліпки глиною, а потім поїли смачної піци неподалік. Метою саме майстер-класу було показати дівчатам, що серйозні питання стосовно розбудови власних громад, підготовки проєктів і розв’язання колективних проблем можливо (і потрібно!) обговорювати під час дружньої зустрічі та невимушеного спілкування.
Саме в такі моменти, коли ви, наприклад, показуєте один одному готові вироби з кераміки, що зробили своїми руками, або ж насолоджуєтесь смачним шматочком піци, на думку приходять чудові ідеї!
Так сталося і цього разу. Наші дівчата – біженки з різних країн, зрозуміли, що хотіли б і надалі так спілкуватися та об’єднатися заради спільної мети. Наступного разу вони вже самостійно, без допомоги Фонду, організують схожу зустріч і насолоджуватимуться дружнім спілкуванням, вигадуючи круті ідеї, що наблизить їхню спільноту до реалізації якогось невеличкого, але водночас важливого проєкту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- (ІНФОГРАФІКА) Вимога Комітету міністрів РЄ до України про створення засобу ефективного захисту
- Співробітники Фонду провели освітні семінари для співробітників ДМС та центрів БПД у Львові, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі
- ЄСПЛ зобов’язав Україну створити ефективний засіб правового захисту для шукачів захисту на кордоні. Який він у країнах Європейського Союзу?