Зробити пожертву
Укр / Eng
24.11.21

Сьогодні ми розкажемо вам історію Людмили, яка переїхала в Україну в 1992 році. До цього – дитиною жила в Росії (ще за радянських часів), а підлітком – в Казахстані. Там дівчина продовжила навчання у школі, отримала професійно-технічну освіту та вперше вийшла заміж.

Вдруге чоловіком Людмили вже став українець, з яким вона виховала спільно двох дітей, теж громадян України. Однак, через те, що жінка своєчасно не звернулася до органів міграційної служби та не замінила паспорт громадянина СРСР на паспорт громадянина України, підтвердити свою належність до громадянства України не змогла.

У марних спробах отримати паспорт громадянина України спливали роки. Потроху Людмила Юріївна зібрала необхідні довідки – про те, що вона не є громадянкою Казахстану, де проживала до переїзду в Україну; про те, що не є громадянкою РФ, де народилася… Що робити далі жінка не знала, тож звернулася за допомогою до наших юристів.

Втрата громадянства через несвоєчасну заміну паспорта. Історія Людмили

Співробітники харківського офісу БФ «Право на захист» зробили ряд адвокатських запитів та узгодили з Вовчанським районним сектором ДМС України у Харківській області час подання Людмилою заяви про визнання її особою без громадянства. Спільно з начальником сектору та його заступником провели кропітку роботу по формуванню справи, відібрано біометричні дані. Згодом Людмилі видали Довідку про подання заяви про визнання її особою без громадянства – перший офіційний документ в Україні, що посвідчує особу жінки та її правовий статус.

Попереду ще багато роботи – з підтвердження підстав для набуття громадянства України за територіальним походженням, отриманню статусу особи без громадянства та посвідки на проживання в Україні. Але очі Людмили світяться радістю, адже зараз вона чітко бачить свій шлях – хоч і розуміє, що він довгий та непростий. Тепер жінка усвідомлює, що надія є, й вірить у те, що врешті решт набуде громадянства України та отримає паспорт.

А ми своєю чергою супроводжуватимемо її на цьому шляху до тріумфальної перемоги!

У черговий раз БФ «Право на захист» висловлює щиру подяку за плідну співпрацю та незмінну взаємопідтримку керівництву Міграційна служба Харківської області та співробітникам Вовчанського сектору ДМС України у Харківській області зокрема.

Втрата громадянства через несвоєчасну заміну паспорта. Історія Людмили

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: