Зробити пожертву
Укр / Eng
18.11.21

Харків, 1998 рік. У пологовому будинку народжує дівчина Олеся з Узбекистану. Вона молода, налякана та не має паспорту. Народжується хлопчик, якого називають Тимур. У свідоцтві про народження дитини вписують вигадане матір’ю прізвище.

Згодом, коли сину вже виповнилось 18, Олеся отримує громадянство України. На жаль, через досягнення повноліття, юнак вже не зміг набути громадянство разом із матір’ю. Вони звертаються до міграційної служби за місцем проживання. Й тільки тоді Олеся та Тимур зрозуміли всю складність ситуації. За документами хлопець мав вигадане прізвище, й тому офіційно Олеся не є його матір’ю.

Родина у 2018 році звернулася по допомогу до наших колег у Харкові. За участі адвоката в судовому порядку було встановлено материнство Олесі відносно Тимура та отримано нове свідоцтво про народження. Але проблему громадянства Тимура це, на жаль, не вирішило. Тож хлопцеві довелося терпляче чекати можливості подати заяву про визнання його особою без громадянства. На початку листопада 2021 року така нагода трапилась: Холодногірським відділом у м. Харкові Державної міграційної служби України у Харківській області  його заяву було прийнято, а заявнику видано відповідну довідку – перший офіційний документ, що посвідчує особу хлопця.

Також наш адвокат зібрала достатньо доказів та в судовому порядку довела підстави для набуття Тимуром громадянства України за територіальним походженням. Судове рішення вже набуло чинності, тож, після отримання рішення про визнання Тимура особою без громадянства, він одразу звернеться до ДМС з заявою про набуття громадянства України, щоб нарешті отримати омріяний паспорт.

А ми зі свого боку супроводжуватимемо та підтримуватимемо його в цьому палкому прагненні. Успіхів нам всім в цій непростій справі!

Безгромадянство через вигадане прізвище. Історія Олесі та Тимура

В черговий раз БФ «Право на захист» з радістю висловлює щиру подяку Міграційна служба Харківської області за незмінну підтримку у прагненні допомогти людям та результативну співпрацю на непростому шляху документування осіб без громадянства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: