Зробити пожертву
Укр / Eng
08.11.21

Людмила – мешканка Станично-Луганського району, що на Луганщині. У 2014 році, через відсутність бланків паспортів, вона отримала тимчасове посвідчення громадянина України. 

Через загострення бойових дій Людмила втратила документи та залишилася без паспорта. Будівлю районної міграційної служби, де знаходилися всі архівні дані, було майже зруйновано. Людмила намагалась поновити хоча б своє свідоцтво про народження, але, через відсутність будь-якого документа, це було неможливо.

Людмила жила неподалік від лінії зіткнення, й без документів не могла виїхати за межі свого села. Все через те, що на околицях знаходилися блокпости, через які пропускали лише з документами. 

У 2018 році районна міграційна служба відновила свою роботу, й Людмила одразу звернулась щодо оформлення паспорту.  Проте картотеку служби через бойові дії було знищено. Через це, й через відсутність документів у жінки, в оформленні паспорта Людмилі відмовили. Щоб встановити належність до громадянства України у неї був один вихід – звернутися до суду.

Подолати всі юридичні сходинки Людмилі допомогли в сєвєродонецькому офісі БФ «Право на захист». За справу взявся адвокат Сергій Михайлов. Спочатку він посприяв жінці отримати свідоцтво про народження. Потім почав збирати інформацію зі школи, з сільської ради, де Людмила проживала з батьками. Все задля того, щоб вона підтвердила українське громадянство.

Проте з’явилася нова проблема. У документах, що зібрав адвокат, були розбіжності в даті народження Людмили.  Завдяки наполегливій співпраці з державними органами, проблему було вирішено й внесено відповідні зміни. Цим вдалося підтвердити громадянство України в досудовому порядку. До міграційної служби  подали всі необхідні документи, і, нарешті, Людмила отримала свій довгоочікуваний паспорт!

Вітаємо жінку з такою важливою подією! Бо, як каже сама Людмила, коли ти тримаєш в руках свій паспорт, то розумієш, що є частиною суспільства, що ти – громадянин України!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: