Зробити пожертву
Укр / Eng
17.08.21

Ілля народився у 1955 році в селі Красні Четаї. Там чоловік провів все своє дитинство, навчався у школі, закінчив 10 класів. Після закінчення школи, Ілля 2 роки проходив службу в армії в м. Североморськ. Чоловік отримав середню спеціальну освіту, закінчивши сільськогосподарське професійне училище в м. Ядрин, Чуваська Республіка. 

У 1976 році Ілля вперше отримав паспорт громадянина СРСР зразка 1974 року. Його повернення з армії чекала дівчина, яка в майбутньому стала його дружиною. У сім‘ї народилося двоє хлопців. Все своє життя чоловік тяжко працював та ніколи не соромився своєї роботи, оскільки майже 17 років офіційно працював вальником лісу на сезонних роботах протягом 4-6 місяців в м. Яйва, Пермської області, аби мати можливість прогодувати сім’ю.  

У 1988 році родина виїхала в Республіку Молдову, де вони проживали до 1998 року. Вирішуючи приїхати в Україну, де у чоловіка мешкають його рідні сестри, в дорозі у них викрадають всі документи, які були в сумці. В результаті, в Іллі залишилося лише свідоцтво про народження.

Відтак, приїхавши до України у 1998 році, Ілля мав при собі лише свідоцтво про народження, яке зберігає до теперішнього часу, оскільки крім цього документу в нього нічого не має. Більше ніж 20 років чоловік мешкає в Дніпропетровській області у селі Зеленодольськ Апостолівського району. Він неодноразово намагався відновити втрачені документи, оскільки через їх відсутність не мав змоги офіційно працювати, отримувати належну медичну допомогу та заробляти собі на пенсію. На превеликий жаль, свого житла у чоловіка немає, йому доводиться мешкати у підвальному приміщенні будинку, де йому допомагають сусіди, а він, в знак поваги та подяки, використовує свої майстерні навички для ремонту або відновлення побутових предметів.

Завдяки допомозі Зеленодольської міської ради та за участі спеціалістки з соціальних питань І категорії Фандюшиної Тетяни Григорівни, в лютому 2021 року цей чоловік нарешті отримав шанс на нове життя: наша колега Олена Пазенко, монітор БФ «Право на захист» розповіла про його історію та, зібравши швидко інформацію, передала справу до Харківського офісу БФ «Право на захист». Після цього над справою почав працювати юрист Фонду з питань громадянства Дмитро Ганич.

Вже у серпні 2021 року, завдяки спільним зусиллям благодійного фонду «Право на захист», Зеленодольської міської ради та Апостолівського районного сектору ГУ ДМС України в Дніпропетровській області, Ілля нарешті зміг звернутися із заявою про визнання особою без громадянства.

Not just the stolen documents, but a stolen normal life. Story of Ilya Вкрали документи, а разом з ними й звичне життя. Історія Іллі

На час розгляду заяви він отримав довідку про звернення за визнанням особою без громадянства: те, наскільки щасливим він був в той момент складно передати текстом, адже ця довідка надавала йому право на тимчасове перебування на території України на законних підставах. Але його мрією насправді є не просто право законно перебувати на українській землі, але й стати громадянином, оскільки він понад 20 років свого життя віддав саме Україні.

Так, це лише перші кроки та перший документ. Після двадцятирічного очікування, Ілля все ж з оптимізмом дивиться у майбутнє та сподівається, що українська держава нарешті визнає його.

БФ «Право на захист» висловлює свою щиру вдячність за співпрацю задля допомоги цьому самотньому чоловіку співробітникам Апостолівського районного сектору ГУ ДМС України в Дніпропетровській області, Зеленодольській міській раді та Спеціалістці з соціальних питань І категорії Фандюшиній Тетяні.

Not just the stolen documents, but a stolen normal life. Story of Ilya Вкрали документи, а разом з ними й звичне життя. Історія Іллі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: