Зробити пожертву
Укр / Eng
11.08.21

Нещодавно по допомогу до наших колег звернувся чоловік. Його звати Костянтин, він народився у 1968 році в Узбекистані. Там він закінчив школу, отримав паспорт громадянина СРСР та вперше одружився. Згодом, в Узбекистані у нього народився син, а у 1989 році родина переїхала до України, на Одещину.

Вже тут, ще на початку 2000-их, Костянтин втратив свій паспорт. На жаль, він вчасно не звернувся до відповідних органів для того, аби відновити документ. В майбутньому це, своєю чергою, призвело до серйозних наслідків. У 2012 році чоловік звернувся до Лозівського районного відділу Державної міграційної служби України у Харківській області, де з’ясувалося, що через втрату документів визначити його громадянство неможливо.

З того часу Костянтин разом зі своєю родиною постійно проживав в Україні, у Лозівському районі. Разом з дружиною він виховує сімох дітей, серед яких дитина з обмеженими можливостями.

У 2020 році, після довгих поневірянь та спроб розв’язати проблему з втраченими документами та громадянством, чоловіка було направлено до Харківського офісу БФ «Право на захист» за рекомендацією працівників Лозівського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ).  

Після ретельного опитування, адвокатка БФ «Право на захист» розпочала тривалу та кропітку роботу. До Міністерства внутрішніх справ Республіки Узбекистан було надіслано запит щодо можливої належності Костянтина до громадянства Узбекистану. Завдяки швидкій відповіді МВС Узбекистану вдалося підтвердити, що чоловік не є громадянином цієї країни.

Також було зібрано ряд документів з Одеської області, які підтверджували факт постійного проживання Костянтина там до 24 серпня 1991 року. Це дало можливість встановити зазначений факт у судовому порядку.

У жовтні 2020 року вищезазначене рішення суду набуло чинності, і Костянтин отримав юридичні підстави для набуття громадянства України. Залишилося тільки дочекатись змін до чинного законодавства, що дало б йому змогу отримати статус особи без громадянства та документ, який би це підтверджував.

І ось, нарешті, цей день настав. Заяву Костянтина про визнання особою без громадянства однією з перших було зареєстровано Лозівським районним відділом Державної міграційної служби України у Харківській області та з відповідним пакетом документів направлено до Головного управління ДМС України у Харківській області для подальшого опрацювання. На період поки заява Костянтина розглядається, йому було надано відповідну довідку – перший документ, що підтверджує його особу та певний статус в Україні.

Костянтин та його дружина добре розуміють, що це лише перший крок на непростому шляху здобуття громадянства України. Але вони посміхаються, бо отримали надію на те, що невдовзі Костянтин отримає паспорт громадянина України, зможе працевлаштуватися та приносити користь як своїй великій родині, так і Державі, громадянином якої давно себе вважає.

Дякуємо працівникам Лозівського ЦСССДМ, Лозівського міськрайонного суду Харківської області та співробітницям Лозівського районного відділу ДМС України у Харківській області Рахімі Красноруцькій та Євгенії Помніковій за високий професіоналізм, неймовірну чуйність та незмінну готовність до співпраці заради допомоги людям!

Перший крок до громадянства України. Історія Костянтина

Окрема подяка нашим колегам за цю довгу та дійсно важку роботу, яка дозволила Костянтинові стати на крок ближче до громадянства України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: