Зробити пожертву
Укр / Eng
12.08.21

Світлана народилась в Україні у 1960-х роках та мешкала тут майже все своє життя. Протягом кількох років, у 1980-х Світлана мешкала на території сучасної РФ, проте з 1990 року вона проживала виключно на території України. У жінки був паспорт колишнього СРСР. Нині його було втрачено. 

Після розпаду СРСР, Світлана неодноразово намагалась отримати паспорт, проте зробити це самотужки їй так і не вдалось, оскільки вона не могла підтвердити належність до громадянства України.

Жінка вирішила звернутися до офісу БФ «Право на захист» в м. Слов‘янськ наприкінці 2019 року. Адвокатка Наталія Іщенко спрямувала до суду заяву про встановлення факту постійного проживання Світлани в Україні станом на 24 серпня 1991 року. Жінка також мала свідків, які могли підтвердити у суді факт її проживання на території України з 1990 року. Проте, у листопаді 2020 року, суд відмовив у встановленні відповідного факту, попри наявність всіх необхідних доказів.

У зв’язку з тим, що в той період в Україні була відсутня процедура визнання особою без громадянства, Світлана залишилась особою з невизначеним громадянством, оскільки як РФ, так і Україна не визнають її своєю громадянкою. 

16 квітня 2021 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України про деякі питання визнання особою без громадянства: нарешті Світлана отримала можливість звернутися до територіального відділу ДМС та подати заяву про визнання її особою без громадянства. 

За участю адвоката БФ «Право на захист» та у супроводі спеціаліста з моніторингу, Світлана наприкінці липня отримала довідку про звернення за визнанням особою без громадянства. Відтепер, Світлана має право мешкати на території України на законних підставах. В майбутньому, у разі позитивного рішення, Світлана зможе отримати громадянство України.

To be born in Ukraine and become stateless.  The story of Svitlana Народитись в Україні та залишитися без громадянства. Історія Світлани

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: