Сьогодні тема діалогу та його побудови за допомогою нетипових інструментів є актуальною як ніколи раніше. Саме це підтвердила й наша дискусія «Як мистецтво наближає мир», що відбулась у суботу, 4 вересня на Фестивалі думок у Сєвєродонецьку.
Люди звикли бачити ініціативи для побудови миру суто крізь призму міжнародних відносин, тобто як те, що притаманне лише державним та політичним елітам. Водночас мистецтво також є унікальним інструментом мирного діалогу, що здатний створювати абсолютно нові ідеї та наративи, а також ламати стереотипи, упередження та навіть кордони.
Про мистецький діалог і його роль у наближенні миру розповіли:
Ден Гуменний — драматург, перформер та педагог.
Макс Ієгулашвілі — тренер неформальної освіти в сфері прав людини, недискримінації та соціополітичних конфліктів.
Стівен Хрісто Евестус — театральний критик в Естонії й співавтором соціально-критичних вистав.
Модерувала захід Ірина Ейгельсон — кандидатка психологічних наук, фасилітатор діалогів.

Спікери розповіли про свій досвід участі в мистецьких проєктах, перформансах на тематику збройних конфліктів, й зазначили, що мистецтво поки що є неоціненним з боку суспільства інструментом діалогу:
«Нашими спікерами були не тільки люди мистецтва, але ще й конфліктологи, професійні фасилітатори, які проводять миротворчі діалоги, використовуючи мистецтво як інструмент. Експерти відзначили, що не варто романтизувати й забувати, що мистецтво – це всього лише інструмент, і в залежності від того, як і хто його використовує, воно може допомагати у вирішенні конфліктів, або, навпаки, посилювати їх. Показово, що нашою дискусією цікавилися люди, які просто проходили повз: їх зачепила тема миротворчості. Люди ставили питання, цікавились – це означає, що про цю тему треба продовжувати дискутувати»,
– зазначила Наталія Проскуренко, менеджерка проєкту «Будівництво миру та примирення в Україні».
Доступний запис трансляції дискусії:
Posted by Право на захист on Saturday, September 4, 2021
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Круглий стіл «Відповіді на виклики у сфері внутрішнього переміщення в рамках процесу перехідного правосуддя: порівняльне дослідження Грузії та України»
- Співробітники Фонду провели освітні семінари для співробітників ДМС та центрів БПД у Львові, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі
- БФ «Право на захист» провів кар’єрні консультації для населення Приазовського регіону