Зробити пожертву
Укр / Eng
06.07.21

2 липня відбувся круглий стіл на тему реагування на виклики у сфері внутрішнього переміщення у контексті перехідного правосуддя. Захід організовано спільно БФ «Право на захист» та Консорціумом правової допомоги Грузії (LAG Consortium), за підтримки Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ). 

Учасники заходу обговорили практики, які застосовуються в Україні та Грузії для відшкодування шкоди за порушення прав людини внаслідок збройного конфлікту. Зокрема, під час обговорень експерти приділили особливу увагу розгляду успішних та невдалих практик забезпечення реалізації прав ВПО в межах процесів перехідного правосуддя в Україні та Грузії.

Грузинські колеги поділилися досвідом впровадження довготривалих рішень для ВПО, зокрема тих, що спрямовані на вирішення житлових питань та забезпечення соціального захисту. 

Своєю чергою українські колеги окреслили питання врегулювання репарацій в проєктах та чинних нормативно-правових актах у сфері перехідного правосуддя, а також поділилися практикою запровадження механізмів компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок збройного конфлікту в Україні.

«Правові рамки процесу перехідного правосуддя в Україні продовжують формуватися. У цьому контексті досвід Грузії в питаннях відшкодування шкоди за порушення прав людини може бути цінним як для розробки, так і для ефективної імплементації національних механізмів перехідного правосуддя!»

– зазначає Ярослава Юдіна, стратегічна юристка БФ «Право на захист»
Круглий стіл «Відповіді на виклики у сфері внутрішнього переміщення в рамках процесу перехідного правосуддя: порівняльне дослідження Грузії та України»

Протягом останніх років БФ «Право на захист» успішно допомагає ВПО та особам, постраждалим від збройного конфлікту, в отриманні відшкодування за порушення їх прав. Станом на червень 2021 року юристи БФ «Право на захист» допомогли бенефіціарам отримати 1 млн 574 тис. грн компенсацій за знищення житла внаслідок військових дій.

Проведений захід є частиною реалізації проєкту Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) «Просування людського виміру безпеки в Україні». Результатом спільного проєкту стануть напрацювання взаємних рекомендацій, які сприятимуть посиленню забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в межах процесу перехідного правосуддя в Україні, а також запобіганню порушенням прав ВПО в Грузії.

Доступний запис трансляції круглого столу

Transitional Justice Response to Internal Displacement and Implementation of IDPs’ rights: Comparative Study of Georgia and Ukraine

💬 Круглий стіл на тему «Відповіді на виклики у сфері внутрішнього переміщення в рамках процесу перехідного правосуддя: порівняльне дослідження Грузії та України»

Posted by Право на захист on Friday, July 2, 2021

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: