Зробити пожертву
Укр / Eng
04.06.21

Питання житла для тимчасового проживання ВПО стало центральною темою пресконференції, яка відбулася сьогодні, 3 червня в приміщенні «Укрінформ». Під час події було підсумовано результати проведення серії консультаційних семінарів, які охоплювали тему отримання субвенції від держави для забезпечення ВПО житлом. Дані заходи цьогоріч активно проводили спеціалісти БФ «Право на захист» разом з партнерськими організаціями.

Детально про співпрацю з громадами та позитивні результати консультаційних семінарів під час пресзаходу розповів Президент БФ «Право на захист» Олександр Галкін.

Alexandr Galkin R2P Олександр Галкін БФ Право на захист

«Починаючи з 2017-го року БФ «Право на захист» почав підтримку об’єднаних територіальних громад в контексті розвитку їхніх житлових програм шляхом надання практичної та методичної допомоги. Завдяки підтримці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, ми втілюємо заходи, спрямовані на розроблення та впровадження довгострокових рішень у сфері житла для переселенців.

Починаючи з минулого року ми також співпрацюємо з Українським фондом соціальних інвестицій, і наші регіональні команди надають підтримку 11 територіальним громадам. Були розроблені типові програми, порядки, які можна адаптувати під фінансові потреби та можливості будь-якої громади.

У 2020 році за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ми також організували два спільних заходи для східних областей. Тоді вісім громад-учасниць звернулися за отриманням субвенцій та в результаті отримали їх. Позитивні зміни відбулися й цьогоріч. За фінансової та експертної підтримки Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза» та УВКБ ООН географія навчально-консультаційних заходів розширилася на всю територію України»,

– підсумував Олександр Галкін, президент Фонду.

Також за підтримки Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України спеціалісти нашого Фонду провели серію семінарів для представників територіальних громад усіх без винятку регіонів. У шести таких семінарах узяли участь 450 представників ОТГ.

Під час семінарів учасники ознайомилися з порядком та умовами отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для створення фонду тимчасового житла для ВПО. Крім того, на заходах розглядався й порядок створення такого фонду, а також особливості придбання житла на вторинному ринку. За результатами семінарів деякі громади вже підготували документи та звернулися для отримання субвенції.

Доступний запис пресконференції:

Організаторами події виступили: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Проєкт Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза»; БФ «Право на захист» за підтримки Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН), а також Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: