Зробити пожертву
Укр / Eng
20.05.21

Починаючи з 2020 року дніпровсько-запорізький офіс БФ «Право на захист» активно займається консультуванням та супроводом не тільки ВПО, але й громад, які відгукуються на вирішення житлових потреб переселенців.

Якщо раніше пілотами в отриманні субвенції на придбання тимчасового житла для ВПО були Кривий Ріг та Маріуполь – громади з великою кількістю переселенців, то на сьогодні навіть невеличкі громади починають робити кроки назустріч тим, хто був вимушений залишити свій дім через збройний конфлікт.

Однією з таких громад є Апостолівська територіальна громада Дніпропетровської області. На її території проживає невелика кількість внутрішньо переміщених осіб – всього 106 чоловік. За майже 7 років ВПО стали частиною цієї громади і їхні проблеми та потреби небайдужі органам місцевого самоврядування. Своєю чергою представники дніпровсько-запорізького офісу БФ «Право на захист» звернули увагу громади на нові можливості, які відкриває для неї Мінреінтеграції. Це стосується вирішення житлових потреб ВПО, а саме надання державної субвенції на придбання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб. Голову Апостолівської територіальної громади зацікавила ця можливість, після чого й розпочалася плідна співпраця в даному напрямку. 

Начальниця відділу соціальної політики виконкому Апостолівської міської ради Інна Диченко зазначає: «Однією з найгостріших проблем ВПО є відсутність житла на території, куди були змушені переміститися сім’ї. Така проблема є дуже відчутною для переселенців, які проживають на території Апостолівської територіальної громади. Саме тому наша міська рада почала працювати в напрямку забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб. Першим кроком стало прийняття рішення виконавчого комітету Апостолівської міської ради від 30.04.2021 №65 “Про затвердження Положення про порядок надання в тимчасове користування житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Апостолівської територіальної громади”. І вже сьогодні ми маємо можливість розпочати прийом заяв від ВПО, які потребують тимчасового житла. Буде сформовано чергу, що дасть можливість громаді взяти участь в конкурсі на отримання державної субвенції для придбання тимчасового житла для ВПО».

Апостолівська міська рада за підтримки БФ «Право на захист» планує розробити Програму із забезпечення ВПО тимчасовим житлом та подати її на розгляд депутатам. 

«Сподіваємось, що ми досягнемо успіху і найбільш вразливі сім’ї ВПО, які проживають на території нашої громади, отримають у користування таке довгоочікуване тимчасове житло», – додає Інна Диченко.

Крім того, у межах співпраці з ОМС Апостолівської територіальної громади спеціалісти Фонду провели інформаційну сесію для ВПО. На ній кожен зміг ознайомитися з житловими програмами та надали інформацію щодо можливості постановки на облік ВПО, які потребують тимчасового житла. 

«Неймовірно приємно співпрацювати з громадами, які прагнуть змінювати світ на краще!», – зазначає Олена Пазенко, монітор БФ «Право на захист».