Зробити пожертву
Укр / Eng
01.04.21

Пропонуємо до вашої уваги – моніторинговий звіт «Житлові потреби, наміри та можливості ВПО. Дніпропетровська, Запорізька і Харківська області», який було підготовлено спеціалістами БФ «Право на захист». Цей звіт містить результати опитування ВПО щодо їхніх житлових потреб, а також дані моніторингу об’єктів, які можна реконструювати й надалі використовувати як тимчасове або соціальне житло для внутрішньо переміщених осіб.

З моменту початку конфлікту держава запровадила шість програм, покликаних розв’язати проблеми житла для ВПО в коротко- та довгостроковій перспективі. Враховуючи попередньо здійснений аналіз наявних програм, можемо припустити, що вони не здатні повною мірою розв’язати це гостре питання, тому потрібно також шукати та втілювати інші рішення.

До цього часу аналіз житлових можливостей в Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях не здійснювали. Саме в цих регіонах проживає майже п’ята частина всіх зареєстрованих ВПО. Тому БФ «Право на захист» здійснив моніторинг у населених пунктах цих трьох областей і провів опитування ВПО щодо їхніх потреб та обізнаності про можливості, пов’язані із житлом.

Щоб виявити можливості забезпечення житла, представники Фонду здійснили 444 моніторингових візити у 282 населених пункти Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. У результаті було виявлено 898 об’єктів у 170 населених пунктах у 68 районах цих трьох областей. Більшість об’єктів розташовані в Дніпропетровській області.

Звіт «Житлові потреби, наміри та можливості ВПО»

Детальніше про результати дослідження

читайте у звіті:

українською

англійською


Публікація підготовлена та розроблена за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Зміст матеріалу є виключно відповідальністю БФ «Право на захист» та не може використовуватися, щоб відобразити точку зору Агентства.

Читайте також: