У квітні 2016 року селище Зайцеве на Донеччині потрапило під обстріл. Будинки селян постраждали, або ж взагалі були зруйновані. До БФ «Право на захист» за правовою допомогою звернувся власник одного зі зруйнованих будинків у Зайцевому.
Відповідно до Постанови № 767 від 02.09.2020 року власники зруйнованих будинків мають право на отримання грошової компенсації. Однією з умов отримання такої компенсації є наявність зареєстрованого права власності на майно, зафіксованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Не зважаючи на наявність документів на будинок, бенефіціару було відмовлено в державній реєстрації права власності. Все через те, що первинна реєстрація була проведена Бюро технічної інвентаризації у місті Горлівка. За справу взялась юридична команда Бахмутського офісу БФ «Право на захист», яка, зокрема, займається наданням безоплатної правової допомоги та судовим представництвом бенефіціарів у справах щодо захисту права власності.
1 квітня рішенням Артемівського міськрайонного суду було визнано право власності на будинок по вул. Лєскова (така назва вулиці визначалася в правовстановлюючих документах). Однак, зареєструвати право власності за рішенням суду бенефіціару не вдалось, оскільки в Державному реєстрі назва вулиці зазначена як «вулиця Лєскова Н.С».
Адвокат бенефіціара звернулась до ДП «Інформаційні системи» та з’ясувала, що підставою внесення змін в назві вулиці є відповідне рішення органу місцевого самоврядування. Оскільки вулиця Лєскова знаходиться на території ВЦА смт. Зайцеве, адвокат звернулася до керівника ВЦА, який прийняв розпорядження «Про перейменування назв вулиць смт. Зайцеве Бахмутського району Донецької області», де назву вулиці «Лєскова Н.С.» змінено на вулицю «Лєскова».
Наразі в Державному реєстрі назва вулиці зазначена як «Лєскова», що дозволяє бенефіціару зареєструвати право власності та отримати компенсацію за зруйнований будинок.
Ця важлива перемога дозволяє усім іншим мешканцям цієї вулиці правильно здійснювати реєстраційні дії щодо нерухомого майна, яке перебуває у їхній власності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Круглий стіл «Відповіді на виклики у сфері внутрішнього переміщення в рамках процесу перехідного правосуддя: порівняльне дослідження Грузії та України»
- У Водяному залишилося усього 9 людей. Історії мешканців села
- Житло, пошкоджене та зруйноване внаслідок збройної агресії: питання надання грошової допомоги та компенсації