Зробити пожертву
Укр / Eng
14.05.21

Військові дії на сході України змусили тисячі людей покинути свої домівки та шукати притулок в інших місцях.  Рятуючись від небезпеки, хтось їхав до рідних, хтось до друзів, а інші – просто в незнайомі міста й села, аби лише зберегти життя своїх дітей та власне… Сотні громад по всій Україні надали прихисток людям, в чий дім прийшла війна!

Внутрішньо переміщені особи проживають і на території Девладівської територіальної громади Дніпропетровської області.

Олена Неліпа, Девладівський сільський голова, одним із пріоритетних питань в громаді вважає соціальний захист та підтримку людей, які не із власної волі були змушені покинути рідні домівки: 

«Ми, як громада, повинні  допомогти внутрішньо переміщеним особам безболісно пристосуватися до нових умов життя і, за можливості, сприяти тому, щоб їхнє перебування в нашій громаді було комфортним, аби люди змогли інтегрувати та знайти себе в новій громаді.

Це стає більш можливим при вирішенні житлових питань ВПО. У цьому ми розраховуємо на підтримку Кабінету Міністрів України,  Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, які наразі надають допомогу територіальним громадам у створенні фонду тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб. Окремо хочу подякувати дніпровсько-запорізькому офісу БФ «Право на захист», який надав нашій Девладівській громаді допомогу у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб». 

– зазначила пані Неліпа

Допомога БФ «Право на захист»

Цього року спеціалісти Фонду допомогли Девладівській громаді подали заявку до Мінреінтеграції для отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, які зазнали негативного впливу внаслідок військових дій на сході України. Якщо ініціативу підтримають, то Девладівська громада зможе виділити кошти на співфінансування з місцевого бюджету та придбати 2 житлових будинки для внутрішньо переміщених осіб.

Мирослава Сущенко, керівниця дніпровсько-запорізького офісу БФ «Право на захист» підкреслює:

«Відповідно до Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого ПКМУ № 769, внутрішньо переміщеній особі та членам її сім’ї безоплатно надається житлове приміщення з фондів житла для тимчасового проживання за місцем фактичного проживання/перебування.

Пропозицію щодо тимчасового житла для ВПО громада формує громада власним коштом або за кошти із державного бюджету. Також можливо створити фонд тимчасового житла за кошти міжнародної фінансової допомоги та забезпечити таким житлом ВПО».

Буває так, що великі спроможні громади лишаються закритими для внутрішньо переміщених осіб з їхніми проблемами. А буває й навпаки, коли маленькі громади з великим серцем готові надати свою підтримку тим, хто її так потребує. І це привід пишатися такими громадами та ставити їх в приклад.

Маленькі громади з великим серцем. Історія Девладівської ОТГ

Читайте також: