Зробити пожертву
Укр / Eng
08.11.21

Вікторія народилася в 1997 році в Харкові. Проте з народження мешкала в селищі Ков’яги, Валківського р-ну, що на Харківщині. Закінчила Ков’язький навчально-виховний комплекс.

Мати дівчинки не мала власних документів, тож не змогла оформити свідоцтво про народження й дитині. Тож, коли настав час отримувати паспорт, дівчина з юридичної точки зору не існувала, бо з моменту народження мешкала без свідоцтва. 

Народитись в Україні без громадянства. Історія Вікторії

У 2018 році Вікторія звернулась за допомогою до наших колег із харківського офісу. Першим кроком стало звернення до суду про встановлення факту народження в певний час. Кропіткою роботою адвоката разом із допомогою Центру надання соціальних послуг Валківської міської ради було зібрано достатньо документів, щоб звернутися до суду. В серпні 2021 року Вікторія отримала свій перший та бажаний офіційний документ – свідоцтво про народження.

Другим кроком було звернення до Валківського сектору ГУ ДМС України в Харківській області щодо документування дівчини. Оскільки її мати народжувала дитину без належних документів, підтвердити громадянство не було можливості. Проте, оскільки Вікторія народилась на території України, вона має право набути українське громадянство. Однак спочатку дівчині необхідно пройти ще один шлях та отримати статус особи без громадянства.

Народитись в Україні без громадянства. Історія Вікторії

Заява Вікторії про звернення за визнанням особою без громадянства була прийнята та дівчина отримала ще один важливий документ! І хоча ця довідка не є набутим статусом, але цей крок наближає її до вирішення питання з отримання довгоочікуваного паспорту. Вікторія вже мріє, як буде створювати свою сім’ю, працювати офіційно та відчувати на собі гордість словосполучення – «громадянка України».

Дякуємо працівникам Центру надання соціальних послуг Валківської міської ради, Валківського районного суду Харківської області та співробітникам Валківського сектору ГУ ДМС України у Харківській області за високий професіоналізм, неймовірну чуйність та незмінну готовність до співпраці заради допомоги людям!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: