Зробити пожертву
Укр / Eng
26.02.21

Екологічна ситуація на Донбасі від початку військових дій набула загрозливих масштабів. Руйнування інфраструктури, промислове забруднення, розкладання застарілих об‘єктів це тільки те, що було актуальним до 2014 року. Сьогодні вже інші проблеми «на поверхні» – потенційне отруєння питної води, річок та озер регіону, зсуви, забруднення повітря.

Вчора, 25 лютого до дискусії в студії UA: Українське Радіо Голос Донбасу запросили правову аналітикиню БФ «Право на захист» Анастасію Бондаренко. Зокрема, були продискутовані й такі питання:

  • Чи існує в Україні та чи існує взагалі система моніторингу та контролю, яка дозволяє оцінювати та прогнозувати ризики виникнення надзвичайних ситуацій, враховуючи наявність небезпечних об’єктів що розташовані на Донеччині та Луганщині?
  • Що сьогодні має бути зроблено для того, щоб не допустити хімічного та радіоактивного забруднення води на Донбасі?
  • Наскільки є ефективним інформування населення про ризики надзвичайних ситуацій та загалом про екологічну ситуацію в регіоні?

«Ідея конференції була в тому, щоб поєднати в одному місці всіх акторів, які потенційно можуть впливати на зміни та впроваджувати їх. Доволі часто коли ми спілкувалися з людьми на місцях та часто чули таке: «Нас не чують на центральному рівні. Ми подаємо якісь пропозиції, зауваження до нормативних актів влади, пояснюємо що воно так працювати не буде, а у відповідь відгуку не маємо». Тож ми поспілкувалися з людьми, зібрали їх напрацювання і запросили до Києва, де всі разом змогли зустрітися, поспілкуватися віч-на-віч та довести одне одному аргументовано свою позицію. Такий формат дав можливість реалізувати безпосередню дискусію між представниками влади на місцях та центральними органами виконавчої влади,»

– зазначила пані Анастасія під час дискусії.

Детальніше про питання екологічної ситуації на Донбасі слухайте у записі ефіру програми Ціна питання!

Нагадуємо, що колеги нашого Фонду щочетверга о 10:00 долучаються до прямого ефіру на UA:Українське Радіо Голос Донбасу. Слухайте наживо!

Частоти:

Луганська область

Сватове 103,5 МГц

Лисичанськ 105,9 МГц

Білолуцьк 101,9 МГц

Марківка 102,9 МГц

Зоринівка 100,1 МГц

Біловодськ 102,1 МГц

Широкий 99,5 МГц

Станиця Луганська 89,3 МГц

Бахмутівка 104 МГц

Троїцьке 102,1 МГц

Донецька область

Бахмут 87,9 МГц

Краматорськ 90,4 МГц

Гірник 95,7 МГц

Єлизаветівка 95,3 МГц

Волноваха 100,3 МГц

Маріуполь 88 МГц

Дякуємо Сергію Бондарчуку та колективу радіо за цікаву та продуктивну дискусію про дійсно важливі та актуальні для громадян України питання!

Читайте також: