Зробити пожертву
Укр / Eng
31.05.21

Героїні нашої сьогоднішньої історії, пані Катерині (ім’я змінене), майже 85 років. У вересні 2014 року в її будинок у селищі Тарамчук (Донецька область) влучив снаряд. Житло було вщент зруйноване.

Односельці, яких залишилося кілька десятків, допомогли жінці знайти тимчасовий прихисток, але жити поблизу території, де постійно тривають бойові дії, було нестерпно. 

Вже тоді в Тарамчуці не було магазину і лікарні, води також не стало, тож іноді для власних потреб доводилося збирати дощову. 

2 Майже 7 років без житла. Історія Катерини

За певний час пані Катерина переїхала до іншого населеного пункту, подалі від обстрілів. 

Оскільки на той час у державі не було закріпленої законом процедури виплати компенсації за зруйноване житло, все, що було у жінки, – акт про руйнування. 

У середині 2020 року пенсіонерка прийшла до БФ «Право на захист» і за допомогою юристів звернулася до суду з позовною заявою, а вже за кілька місяців, у вересні, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову #767 «Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації». 

Тож разом із клієнткою наша команда майже одразу подала всі потрібні документи для розгляду комісією. Уже цьогоріч пані Катерина отримала компенсацію.

Report "IDPs Housing Needs, Intentions and Opportunities. Dnipropetrovska, Zaporizka and Kharkivska Oblasts" Звіт «Житлові потреби, наміри та можливості ВПО»

Якщо ваше житло також було зруйновано

внаслідок військових дій на Донбасі,

звертайтеся по юридичну допомогу

за номерами «гарячої лінії» БФ «Право на захист»:

telefon

+38 (099) 507 50 90

+38 (068) 507 50 90

+38 (093) 507 50 90

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: