Зробити пожертву
Укр / Eng
01.04.21

1 462 313. Це – кількість взятих на облік внутрішньо переміщених осіб станом на 15 березня 2021 року, згідно з даними з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Значна частина цих людей потребують житла та державної підтримки в цьому питанні. Свого часу їм довелося в екстреному порядку виїхати з нині окупованих міст, лишивши все своє майно там.

«Про внесення змін до Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» або Постанова Кабінету Міністрів України №582. Саме так називається документ, яким сьогодні регулюються правила надання державою житла для громадян, які перемістилися з зони конфлікту.

18 березня до дискусії в прямому ефірі у програмі «Ціна питання» на UA:Українське Радіо Голос Донбасу долучилася юристка з питань адвокації БФ «Право на захист» Анастасія Бурау.

Зокрема, було обговорено такі питання:

  • Що змінилося в оновленому документі про надання житла для ВПО?
  • Яким чином житло надається в користування? Що потрібно робити, аби отримати у користування житло?
  • Наскільки довгим є процес від подачі заявки до отримання житла?
  • Якими сьогодні є житлові потреби ВПО?
  • За яким принципом формується рейтинг осіб, які потребують найбільше потребують житла? Чи немає суб‘єктивізму у процесі прийняття рішень органами виконавчої влади та чи прописані ті чи інші критерії, за якими приймаються відповідні рішення?

У другій частині ефіру також було згадане і важливе питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, що передбачено постановою КМУ №767.

«Найближчим часом Благодійним фондом «Право на захист» буде опубліковане дослідження щодо житлових потреб та можливостей ВПО, яке проводилося в трьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській. Основна мета проведеного дослідження було мапування житлових об‘єктів, які можуть бути доступними для внутрішньо переміщених осіб. Я сподіваюсь, що це дослідження буде корисним та цікавим для широкого кола осіб»

– анонсувала під час дискусії пані Анастасія.

Пропонуємо Вам прослухати запис ефіру програми «Ціна питання».

Нагадуємо, що співробітники нашого Фонду щочетверга о 10:00 долучаються до прямого ефіру на UA:Українське Радіо Голос Донбасу. Слухайте наживо!

Частоти:

Луганська область

Сватове 103,5 МГц

Лисичанськ 105,9 МГц

Білолуцьк 101,9 МГц

Марківка 102,9 МГц

Зоринівка 100,1 МГц

Біловодськ 102,1 МГц

Широкий 99,5 МГц

Станиця Луганська 89,3 МГц

Бахмутівка 104 МГц

Троїцьке 102,1 МГц

Донецька область

Бахмут 87,9 МГц

Краматорськ 90,4 МГц

Гірник 95,7 МГц

Єлизаветівка 95,3 МГц

Волноваха 100,3 МГц

Маріуполь 88 МГц

Дякуємо Сергію Бондарчуку та колективу радіо за цікаву та продуктивну дискусію!


UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: