Зробити пожертву
Укр / Eng
17.02.21

Експертами БФ «Право на захист», в рамках Консорціуму зменшення ризиків (ЗР) (ACTED, IMPACT Initiatives, БФ «Право на захист», Червоний Хрест Данії, Австрії  та України), в рамках проєкту «Зменшення ризику катастроф та вразливості населення в Східній Україні» було підготовлено звіт про телефонне опитування населення щодо ризиків та катастроф, які наявні в Донецькій та Луганській областях.

Опитування було проведене БФ «Право на захист» з грудня 2020 по січень 2021 року на підконтрольній Україні території. Основною метою була перевірка обізнаності населення щодо екологічних/промислових ризиків, які існують на Донеччині. До дослідження були долучені респонденти, що проживають у Попаснянському, Ясинуватському, Волноваському, Бахмутському районах та у місті Торецьк.

Звіт про телефонне опитування «Зменшення вразливості до ризику катастроф у Східній Україні»

Під час реалізації проєкту були виявлені прогалини у системі управління ризиками стихійних лих у Донецькій та Луганській областях на всіх рівнях, а саме:

  • Відсутність національної системи моніторингу довкілля, включаючи систему, що охоплює регулярний моніторинг підземних вод, хімічного складу шахтних вод, рівня води в шахтах та забруднення ґрунтів;
  • Низький рівень обізнаності населення щодо ризиків і, як наслідок, низький рівень стійкості до ризиків. В громадах, розташованих вздовж лінії зіткнення населення залишається слабо проінформованим щодо ключових техногенних та природних ризиків, наявних у регіоні.

Пропонуємо Вам завантажити звіт у форматі .pdf:


Опитування стало можливим за остаточної підтримки Європейського Союзу через його Генеральний Директорат з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO). Документ охоплює діяльність з гуманітарної допомоги, що здійснюється за фінансової допомоги Європейського Союзу. 

Погляди, висловлені в цьому документі, жодним чином не повинні сприйматися як офіційна думка Європейського Союзу, і Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що в ньому міститься.

Читайте також: