Спеціалістами БФ «Право на захист», в рамках Консорціуму зменшення ризиків (ЗР) (ACTED, IMPACT Initiatives, БФ «Право на захист», Червоний Хрест Данії, Австрії та України), спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розробили аналітичний документ з рекомендаціями для органів державної влади щодо питань захисту населення Східної України від ризиків екологічних та техногенних катастроф.
В документі міститься важлива та детальна інформація, адресована Раді національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України та Державній службі з надзвичайних ситуацій щодо того як запобігти виникненню значної частини наявних ризиків.
Через руйнування багатьох промислових і житлових споруд внаслідок початку військових дій на Донбасі, відбувається постійне зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, що становлять загрозу для населення та довкілля.
Більша частина ризиків пов’язана з наявністю великої кількості затоплених та напівзатоплених шахт на Донбасі, які своєю чергою пов‘язані складною підземною системою з іншими шахтами. Через постійний рух підземних вод ризики затоплення шахт і забруднення розташованих вище джерел чистої води суттєво зростають. Це завдає непоправної шкоди флорі та фауні річок, що входять в басейн Сіверського Дінця.
Пропонуємо Вам завантажити документ у форматі .pdf:
Консорціум ЗР був створений у 2019 році групою міжнародних та українських НУО з метою зменшення ризиків стихійних лих у Східній України. Члени Консорціуму ЗР об’єднані спільною метою підготувати та захистити цивільне населення та стратегічно важливі системи та служби на сході Україні до ризиків природних, екологічних та промислових катаклізмів.
Рекомендації були розроблені в рамках проєкту «Зменшення ризику катастроф та вразливості населення у Східній Україні» за підтримки Європейського Союзу та Генерального Директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги. До розробки були безпосередньо залучені експерти з питань екології та навколишнього середовища Єрмаков Віктор Миколайович та Луньова Оксана Володимирівна.
Будь-які думки висловлені в цьому документі жодним чином не мають розглядатись як офіційна позиція Європейського Союзу. Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ньому.