Зробити пожертву
Укр / Eng
21.05.21

До вашої уваги – моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за квітень 2021 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням: https://www.unhcr.org/ua/en/eecp-monitoring-2021.      

ГОЛОВНЕ:  

  • Протягом місяця перетин лінії розмежування здійснювався лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» – в Луганській. Це призвело до зменшення кількості перетинів проти періоду до введення карантинних обмежень. Згідно з даними Операції Об’єднаних сил та моніторингу ПнЗ, не було значної різниці у загальній кількості перетинів лінії розмежування у порівнянні з березнем: понад 53 000 та 52 823 відповідно.
  • Люди, які перетинають з НПУТ на КПВВ «Новотроїцьке» в Донецькій області, мали можливість купити новий смартфон, якщо у них його не було взагалі або якщо їхній телефон не підтримував можливості встановити додаток «Вдома». Нещодавно ДПСУ призупинила цю процедуру, однак після втручання був розроблений новий механізм. За умови, що людина робить онлайн-замовлення, співробітник магазину чекає з телефоном біля входу на КПВВ, куди людину супроводжують ДПСУ і ПнЗ, щоб завершити купівлю. В середньому цією процедурою користуються близько 5 осіб на день.
  • 22 березня до Постанови №1236 щодо протидії COVID-19 були внесені поправки, які полегшили процедуру перетину для резидентів непідконтрольної території (НПУТ). Коли почнеться вакцинація, мешканці НПУТ, які захочуть отримати вакцину від COVID-19 на підконтрольній території (ПУТ), будуть звільнені від обов’язкової двотижневої самоізоляції за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором). Вплив цієї постанови залишається обмеженим, враховуючи поточну відсутність доступу до вакцинації.
  • Протягом квітня 4 554 вразливих особи похилого віку отримали допомогу в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска». Також НУО «Проліска» за фінансової підтримки УВКБ ООН встановила дві автобусні зупинки з сонячними батареями з можливістю зарядки пристроїв.
  • Монітори БФ «Право на захист»  допомогли майже 1 300 особам у встановленні додатку «Вдома». Було надано 214 запитів до Координаційної групи для прискореної процедури перетину.

Документ можна завантажити

українською та англійською мовами.

R2P logo Ukrainian

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.    

IDPs 2

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: