Зробити пожертву
Укр / Eng
23.04.21

Пропонуємо до вашої уваги – моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за 2020 рік, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням: https://www.unhcr.org/ua/en/eecp-monitoring-2020.

ГОЛОВНЕ:  

✅ 12 березня Уряд України затвердив низку заходів, спрямованих запобігти поширенню COVID-19. Від 22 березня було призупинено роботу КПВВ на підконтрольній території, з іншого боку це сталося днем раніше. Стрімкий розвиток подій поставив багато людей, які прибували на пункти пропуску, у скрутне становище, деякі навіть не мали коштів на тимчасове розміщення. Зокрема, на КПВВ «Станиця Луганська» застрягли 40 осіб, які прямували до НПУТ.

✅ Впровадження карантинних обмежень призвело до різкого скорочення кількості перетинів. Тисячі людей були позбавлені можливості отримати соціальні виплати, пенсії, свідоцтва про народження та смерть; відвідати близьких чи власне майно; дехто був відірваний від місця постійного проживання.

✅ У липні 83 особи були вимушені провести декілька днів у буферній зоні на КПВВ «Новотроїцьке», не маючи змоги ані повернутися на підконтрольну територію, ані пройти далі.

✅ Щодня в серпні-вересні до 10 осіб були вимушені ночувати під навісом у нейтральній зоні на КПВВ «Станиця Луганська», бо їм відмовляли в поверненні до непідконтрольної уряду України території (НПУТ) через неможливість підтвердити місце реєстрації.

✅ Як і у 2019 році, відвідування родичів було основною причиною перетину в обох напрямках. Отримання пенсії або соціальних виплат, зняття готівки ж були найбільш поширені серед людей, що приїжджали з НПУТ.

Звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ», січень 2021 року

✅ До карантинних обмежень довгі черги найчастіше спричиняли занепокоєння респондентів на всіх КПВВ. Проте в четвертому кварталі 2020 року, оскільки перетин лінії розмежування був можливим лише на двох КПВВ за ускладненою процедурою, більшість турбували радше проблеми з перепусткою (52% проти 8% у першому кварталі 2020).

✅ У 2020 році не менше 3 000 осіб отримали допомогу від моніторів БФ «Право на захист» у встановленні додатку «Вдома». Крім того, монітори допомогли приблизно 800 людям отримати дозволи на перетин лінії розмежування від Координаційної групи.

Документ можна

завантажити українською

та англійською мовами.

Звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ», лютий 2021 року Report ‘Crossing the contact line’, February 2021

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.  

  Читайте також: