Зробити пожертву
Укр / Eng
25.08.21

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за липень 2021 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням: https://www.unhcr.org/ua/en/eecp-monitoring-2021.      

  • Протягом місяця перетин лінії розмежування здійснювався лише через два з семи КПВВ що працюють: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській. Це призвело до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень. Решта КПВВ залишалися закритими через НПУТ як протидія розповсюдженню COVID-19. Кількість людей, які перетинали КПВВ у липні 2021 року, становила близько восьми відсотків від обсягу, що існував до COVID-19, що у 2019 році часто становило понад 1 мільйон на місяць. У липні лінію розмежування перетнули 80 588 осіб.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, липень–2021 (ЗВІТ)
  • Україна увійшла в зелену зону за кількістю випадків захворювання COVID-19. У зв’язку з цим 17 червня було скасовано обов’язкову вимогу для людей, що перетинають КПВВ, встановлювати додаток «Вдома» для відстеження місця перебування.
  • Починаючи з 28 липня люди мають можливість пройти вакцинацію проти COVID-19 безпосередньо на КПВВ «Станиця Луганська». Центр вакцинації відкритий щосереди та п’ятницях з 9 до 12 години ранку.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, липень–2021 (ЗВІТ)
  • Протягом липня 11 380 вразливих осіб похилого віку були перевезені через КПВВ «Станиця Луганська» на електромобілі, наданому НУО «Проліска».
  • В рамках опитування, респондентам пропонувалось обрати одну або кілька проблем зі списку. Можливі проблеми з перепусткою найчастіше вказувалися протягом восьми місяців поспіль. Втім, у липні необхідність стояти в довгих чергах посіла перше місце. Частково це може бути пов’язано з тим, що число людей, що перетинають КПВВ «Новотроїцьке», в липні збільшилося на 40 відсотків до 5 255 осіб в порівнянні з червневим показником в 3 355 осіб. Водночас на КПВВ «Станиця Луганська» ця проблема може бути також пов’язана з тимчасовим закриттям Координаційної групи. Наразі, БФ «Право на захист» обробляє всі запити на прискорену процедуру перетину. Ще однією причиною може бути збільшення часу очікування, викликане ремонтними роботами на цьому КПВВ.
R2P logo Ukrainian

Звіт доступний для завантаження

українською

та англійською

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: