Один з напрямів роботи благодійного фонду «Право на захист» – юридична допомога шукачам захисту та біженцям.
Ці люди залишають свою країну, дім, а іноді – і рідних, та не з власної волі, а через переслідування з політичних, релігійних та інших причин, закріплених у Конвенції про статус біженців.
Вони сподіваються на допомогу, але шлях до визнання біженцем в Україні зазвичай довгий і тернистий.
Фераз (ім’я змінено), громадянин Іраку, звернувся до міграційної служби за статусом біженця, але невдовзі отримавши відмову, вимушений був оскаржувати її у суді. За висновком міграційної служби, позивач просто прагнув легалізувати своє знаходження в Україні, а також не довів факт зміни віросповідання та загрози для його життя.
Ось, що сам Фераз розповідає про причини свого звернення:
«Я не можу повернутись в Ірак, оскільки там мені загрожує небезпека. В липні 2014 я пройшов обряд хрещення в Україні. Я прийняв християнство і сповідую християнство. Наразі я регулярно відвідую протестантську церкву в Києві. Кожної неділі я також проповідую у церкві іншим людям. У зв’язку з тим, що я змінив релігію з мусульманської на християнську, мої родичі та громада, серед якої я проживав, погрожували, що будуть мене переслідувати та вб’ють. За законами Ісламу людина, яка змінює релігію, має бути вбита в ім’я Ісламського Бога. Я не можу повернутися в Ірак, оскільки там мені загрожує смерть».
– розповів наш бенефіціар.
За справу Фераза взялася Олена Калашник, старша юристка благодійного фонду «Право на захист»:
«Шукач захисту звернувся до адміністративного суду. Юристи нашого Фонду допомогли зібрати необхідні докази: інформацію про країну походження з визнаних міжнародною спільнотою джерел, свідоцтво про хрещення та фотодокази, свідчення пастора його церкви, листи підтримки тощо. Суд першої інстанції відмовив у задоволені позову, але апеляційний суд скасував його рішення та виніс постанову на користь позивача».
– розповідає наша колега.
Наразі Фераз, нарешті, отримав статус біженця в Україні та може будувати плани на майбутнє, залишивши страхи у минулому.
Більше про судову практику на користь шукачів захисту у спорах щодо вирішення питання про визннаня біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, читайте в огляді Національної асоціації адвокатів України та БФ «Право на захист».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: