Зробити пожертву
Укр / Eng
10.06.21

Внаслідок обмежень на перетин лінії розмежування, тисячі людей були позбавлені можливості реалізації основних потреб: отримання пенсій, соціальних виплат, свідоцтв про народження та смерть; відвідування членів сім’ї та доступу до власного майна; дехто був відрізаний від місця постійного проживання.

Тож багато мешканців непідконтрольної уряду України території (НПУТ) наважуються їхати на підконтрольну територію через Російську Федерацію, перетинаючи російсько-український кордон через міжнародні контрольні пункти пропуску «Мілове» та «Гоптівка». Така поїздка, звісно, займає більше часу ніж перетин лінії розмежування, потребує додаткових витрат на транспорт та у багатьох випадках – сплати штрафу за незаконний перетин кордону.

В обхід лінії розмежування: інформація щодо переміщення мешканців непідконтрольної території через Російську Федерацію (ЗВІТ) Going around the contact line. Information on movements of NGCA residents through the Russian Federation (NOTE) Going around the contact line. Information on movements of NGCA residents through the Russian Federation (NOTE)

Команда БФ «Право на захист» підготувала звіт «В обхід лінії розмежування: інформація щодо переміщення мешканців НПУТ через Російську Федерацію». Він ґрунтується на інформації щодо умов перетину кордону та труднощів,
з якими стикалися мешканці НПУТ. Інформація була зібрана на двох прикордонних пунктах під час інтерв’ю з представниками Держприкордонслужби України (ДПСУ), людьми, що перетинають прикордонні пункти, та спостережень під час моніторингових візитів протягом квітня та травня 2021 року.

Звіт доступний

українською та англійською мовами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: