Зробити пожертву
Укр / Eng
09.03.21

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) від початку бойових дій на Донеччині та Луганщині загинуло 3300 цивільних осіб по обидва боки лінії розмежування. Більш ніж 9000 – поранені.

В кінці 2018 року при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції була створена міжвідомча комісія, метою якої є розгляд заяв цивільних осіб, які постраждали внаслідок бойових дій. Цей крок є надважливим, адже першочерговим завданням держави є захист своїх власних громадян. Статус допоможе постраждалим людям не лише стати юридично захищеними, але й отримати компенсації, пільги та соціальну допомогу.

Вчора, 4 березня в ефірі програми «Ціна питання» на UA:Українське Радіо Голос Донбасу юристка з питань адвокації БФ «Право на захист» Анастасія Одінцова розповіла про те як громадяни можуть отримати статус постраждалої внаслідок бойових дій особи, а також розповіла про аспекти роботи міжвідомчої комісії.

Зокрема, були розглянуті такі питання:

  • Як отримати статус постраждалого внаслідок бойових дій та з якими складнощами стикаються люди, які гіпотетично можуть претендувати на цей статус?
  • Наскільки довгою за часом є процедура збору документів та подачі заявки на отримання статусу для громадян?
  • В яких випадках особі можуть відмовити у статусі постраждалого внаслідок бойових дій та чи передбачається час на усунення недоліків в заявах?
  • Де можна детальніше дізнатися інформацію щодо цього питання?
  • Які підстави отримання відповідного статусу?

«Мені особисто найважче, коли ми на міжвідомчій комісії ознайомлюємось з документами, які з першого погляду – звичайний стос паперів. Перше, про що думаєш: «Ну документи, потрібно розбиратися». Однак, коли починаєш вчитуватися у виписки ЄРДР, начебто суха мова, але коли починаєш порівнювати факти – іноді мурашки по шкірі й волосся дибки… Наприклад у документі з державного реєстру було написано так: «Внаслідок підриву школи загинула особа». До нас прийшла дівчинка і звернувся її опікун. Під час порівняння документів виявилось, що внаслідок обстрілу цієї школи загинула її мама та сестричка. В цей момент розумієш, що це не просто папери, не просто документи, а це – люди. І що кожна деталь у справі є важливою.»

– поділилась у прямому ефірі історією, з якою стикнулась під час своєї роботи пані Анастасія.

Слухайте повний запис програми «Ціна питання» з Анастасією Одінцовою на YouTube!

Дякуємо Сергію Бондарчуку та колективу радіо за цікаву та продуктивну дискусію про дійсно важливі та актуальні для громадян України питання!

Нагадуємо, що колеги нашого Фонду щочетверга о 10:00 долучаються до прямого ефіру на UA:Українське Радіо Голос Донбасу. Слухайте наживо!

Частоти:

Луганська область

Сватове 103,5 МГц

Лисичанськ 105,9 МГц

Білолуцьк 101,9 МГц

Марківка 102,9 МГц

Зоринівка 100,1 МГц

Біловодськ 102,1 МГц

Широкий 99,5 МГц

Станиця Луганська 89,3 МГц

Бахмутівка 104 МГц

Троїцьке 102,1 МГц

Донецька область

Бахмут 87,9 МГц

Краматорськ 90,4 МГц

Гірник 95,7 МГц

Єлизаветівка 95,3 МГц

Волноваха 100,3 МГц

Маріуполь 88 МГц


UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: