Зробити пожертву
Укр / Eng
21.06.23

Цими днями у Європі – тиждень присвячений обговоренню прав біженців та проблем, з якими вони стикаються. Правозахисники з різних країн обмінюються досвідом і будують нові стратегії адвокації прав цих людей. Представники з України і, зокрема, з БФ “Право на захист” вже давно є учасникам цих обговорень. Так, наш Фонд є членом Європейської ради з питань біженців та вигнанців (ECRE).

15-го червня участь у щорічній Генеральній Конференції ECRE в Турині взяла програмна менеджерка з надання правової допомоги біженцям та шукачам захисту БФ “Право на захист” Світлана Бутенко. Вона провела воркшоп “Імплементація Директиви про тимчасовий захист: підготовка до довгострокових рішень – порівняльний аналіз в країнах-членах ЄС”. 

Світлана Бутенко поділилася результатами дослідження про ситуацію біженців, що залишили територію України після початку вторгнення, в країнах ЄС. Адже разом з нашим партнером – HIAS, ми виявили, що близько 40% наших бенефіціарів (шукачів захисту, біженців, осіб, які потребують додаткового захисту) не змогли отримати тимчасовий захист, або стикнулися з суттєвими затримками при його отриманні в країнах ЄС. Здебільшого ці люди – біженці з Сирії, Афганістану, країн СНД – поїхали в Німеччину, Нідерланди, Бельгію, Францію.

“Ми дослідили законодавство країн ЄС в цій сфері і виявили, що проблемою, вочевидь, є самі документи, які ці люди мають або не мають “на руках”, – поділилась результатами дослідження Світлана Бутенко. 

Метою її воркшопу було розповісти про виявлені проблеми, причини та допомогти  колегам-правозахисникам в Європі сформувати дієві інструменти для допомоги цим людям.

Крім того, конференція стала чудовим майданчиком для обміну досвідом з партнерами, які також стикаються зі складнощами, адвокатучючи за права біженців. З партнерами з Польщі вдалося детально обговорити проблему перетину кордону визнаних в Україні біженців та шляхи боротьби з обмеженням звертатися за захистом на кордоні. Партнери з Угорщини поділилися своєю формулою адвокації в умовах відсутності підтримки держави та суспільства. А партнери з Німеччини з інтересом прокоментували наше дослідження про доступ до тимчасового захисту визнаних в Україні біженців.

“Наразі Україна стоїть на шляху євроінтеграції. Завдання правозахисників – досліджувати міжнародні стандарти та практику їх застосування в країнах Європи, щоб у майбутньому обирати оптимальну формулу їх імплементації. Такі ж зустрічі – крок на зустріч ЄС”, – додала Світлана Бутенко.